Точно так само, як у комп’ютера, так і у кожної людини є свої межі можливостей для з’ясування інформації.
Деяким вдається запам’ятовувати легко і швидко, і все залишається в пам’яті на довгі роки (навіть якісь дрібні деталі), а іншим потрібно абсолютно все записувати, тому що вони забувають не тільки малозначні, але і дуже важливі речі. Природно, що кожному хочеться зберігати в своїй голові максимально можливий обсяг інформації та відомостей.
Буває дуже прикро, коли забуваються важливі деталі, адреси, телефони, імена людей і т. д. Але до цього часу ще не витворили чудодійних ліків, яке дозволив б у кілька разів збільшити працездатність нашій пам’яті. На сьогоднішній день існує велика кількість технік по її поліпшенню та розвитку. Але вчені все ж продовжують створювати нові методики, пов’язані з пам ” яттю. Але все ж, як можна поліпшити пам’ять? Ось деякі з способів:
При запам’ятовуванні інформації «помінятися місцями»
Американськими психологами був зроблений висновок, що чоловіки краще запам’ятовують символічну інформацію. Вони чудово можуть пам ” ятати який-небудь маршрут в лісі або запам’ятати і відтворити складний механізм. Жінкам же вдається продемонструвати гарні результати при запам’ ятовуванні окремих епізодів і повторення побаченого, і ще всього, що відноситься до роботи мовного центру. Тому вчені радять тренуватися жінкам і чоловікам у запам’ятовуванні тієї інформації, яка легко засвоюється протилежною статтю. Це допоможе активувати роботу головного мозку і значно поліпшити запам’ятовування різної інформації.
Тренування пам’яті на цифри
Вчені переконані, що прекрасним тренуванням пам’яті може бути запам’ятовування номерів телефонів. Потрібно взяти за правило запам’ятовувати кожен день по одному номеру телефону і потім дзвонити, застосовуючи лише набір вручну. Повторення послідовності чисел, кількість яких більше 7, вважається результативним тренажером оперативної і зорової пам’яті.
Час запам’ятовування інформації
Поділ на сов і жайворонків встановлює не тільки відмінність в біологічних ритмах людей, але і ефективність засвоєння ними інформації. Якщо ви ставитеся до жайворонкам, то постарайтеся займатися тренуванням пам’яті з 8.00 до 12.00 годин. А сови найкраще запам’ятовують з 20.00 до 24.00.
Вплив ароматів на пам’ять
Норвезькі вчені виявили, що аромат троянд сприяє засвоєнню інформації і поліпшенню пам’яті. В результаті досліджень було ясовано, що цей аромат посилює здатність мозку приводити в порядок пройдену інформацію і зберігати її у довготривалій пам’яті, але це не відноситься до спогадів про власні дії.
Праве коліно
Англійськими вченими було запропоновано досить незвичайний спосіб активізації пам’яті. Вони радять встати на праве коліно, якщо потрібно швидко згадати необхідну інформацію. За запевненням англійців, це положення допомагає роботі довготривалої пам’яті і дає можливість пригадати потрібний епізод. Для цього необхідно подумки перенестися в ситуацію і кілька хвилин не реагувати на сторонні справи.
Післяобідній сон
Ізраїльські неврологи вважають, що ще одним способом поліпшити пам’ять є післяобідній сон. За результатами проведених експериментів вони прийшли до висновку, що сон вдень не тільки прискорює роботу головного мозку, але і робить позитивний вплив на людську пам’ять.
Швидкість читання
Психологи вважають, що при читанні з великою швидкістю, здатність до запам’ятовування інформації значно вище, ніж при повільному читанні. А так як швидкість читання можна збільшувати шляхом тренувань, то при цьому покращується пам’ять.
Шавлії Настойка
Ще з XIV століття відомий старовинний рецепт напою на основі шавлії для поліпшення пам’яті. Сучасними вченими доведено ефективність цього засобу, і вони радять приймати настій шавлії по три рази в день. Секрет даного напою полягає в ефірній олії шавлії, в якому містяться речовини, що допомагають запам’ятовувати інформацію.
Переконання і пам’ять
Не варто розповідати всім, що у вас погана пам’ять. Піддаючись при цьому самонавіюванню, ви поступово переконайте себе в тому, що це правда. Краще використовувати самонавіювання в протилежному напрямку, переконуючи себе в тому, що ваша пам’ять стає все краще і краще. Це нескладні вправи змусить повірити в свої сили і послужити переконливою мотивацією для виконання вищевикладених радий.
Спеції та трави для поліпшення пам’яті
Покращувати пам’ять можна різними способами, в тому числі вживанням добре відомих усім трав і спецій, які є на кожній кухні. Фахівці стверджують, що їжа робить корисний вплив на когнітивні функції, покращуючи пам’ять і мислення. Давайте дізнаємося, як конкретно діють різні трави та спеції на стан і функції мозку.
Чебрець (чебрець)
Рослина, відома своїми лікувальними властивостями, ефективно підтримує здоров’я головного мозку. Містяться в складі трави Омега-3 жирні кислоти забезпечують захист мозку від вікової деменції та когнітивних порушень, сприяє покращенню здатності до навчання і пам’яті. Чебрець можна додавати в різні страви або вживати у вигляді відварів та настоїв.
Куркума
Якщо ви хочете зберегти гостроту розуму, додавайте в їжу куркуму. Входити до її складу куркумін сприяє зниженню ризику появи амілоїдних бляшок в головному мозку, які можуть спровокувати хворобу Альцгеймера.
Орегано (материнка)
Материнка має здатність ефективно нейтралізувати вільні радикали, завдяки високому вмісту антиоксидантів.
Вчені довели, що прийом екстракт листя орегано сприяє поліпшенню психічного стану, настрою, роботи мозку, доброго є ятовування інформації.
Регулярні тренування пам’яті допоможе зберегти ясність розуму на довгі роки і знизить ризик розвитку серйозних вікових захворювань, пов’язаних з порушенням роботи мозку.