Любителі тварин, напередодні відпустки, переймаються: як бути з чотирилапим другом? Родичі та друзі взяти пухнастого на кілька тижнів не хочуть, а віддавати в готель для тварин – страшно. А дехто не хоче привезти собі тварину із України. Що робити?
Але з 1 червня в Україні змінилися правила перевезення домашніх тварин закордон. Тепер старі документи треба замінити на ветеринарно-санітарні паспорти єдиного зразка. Їх видає винятково Держспоживслужба.
Якщо ви вирішили подорожувати літаком, потрібно заздалегідь дізнатися правила перевезення у авіакомпанії. Найчастіше, тварини подорожують в багажному відсіку, а їхній квиток оплачується як певна кількість багажу з націнкою.
З собою в салон можна взяти тваринку вагою до 8 кг. Утім, подорожувати вона має не в сумочці чи на руках, а в спеціальному контейнері. Усі тварини мають бути з вживленим чіпом. Перед посадкою усе перевірять спеціальні інспектори.
Перше – це ветеринарно-санітарний паспорт, щеплення відповідні, дослідження на титр проти вірусу сказу, ветеринарне свідоцтво форми №1 – оце та основа бази, з яким людина, з твариною обов’язково приходить на прикордонно-інспекційний пункт, – каже Олександр Бовоз, державний інспектор ветеринарної медицини.
А от для подорожей на поїзді буде достатньо контейнера та свідоцтва №1. Свідоцтво потрібно показати на касі, після чого вам видадуть квитанцію на оплату перевезення тварини.
Сума залежить від відстані поїздки і ваги чотирилапого. Безкоштовно лише – собаки-поводирі для незрячих. Якщо ж на потягу ви зібралися закордон, мурчика можна взяти з собою лише в купейний вагон.
Крім того потрібно ретельно вивчити правила країни, яку плануєте відвідати. Наприклад, у ЄС не можна привезти кота або собаку, яким менше 6 місяців. А ось в Туреччину не можна приїхати більш, ніж з двома тваринами.