Система безоплатної правової допомоги продовжує інформувати населення про їх права та гарантії в умовах воєнного стану. Так, юристка Одеського бюро правової допомоги Тетяна Дімова спільно з Одеським міським центром зайнятості провели онлайн-захід для внутрішньо переміщених осіб, які перебувають на обліку.
На початку заходу учасники обговорили питання адаптації шукачів роботи до сучасних умов ринку праці. Фахівець Одеського міського центру зайнятості Наталя Орлова проінформувала про послуги служби зайнятості в умовах воєнного стану, перспективи зайнятості та можливість отримання професії або підвищення кваліфікації, перенавчання в ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти».
Юристка одеського бюро правової допомоги розповіла присутнім про право внутрішньо переміщених осіб на грошову допомогу від міжнародних організацій.
Через повномасштабне вторгнення рф на території України кількість внутрішньо переміщених осіб щодня зростає. Держава вживає усіх необхідних заходів, спрямованих на підтримку таких осіб, зокрема шляхом надання грошової допомоги. Окрім державної підтримки українці можуть отримати грошову допомогу від міжнародних організацій. Наразі таких організацій шість», – зазначила Тетяна.
Присутніх цікавили питання щодо порядку отримання довідки ВПО через додаток ДІЯ, зокрема, що робити якщо ДІЯ не підтягує неповнолітніх дітей або неможливо оформити допомогу на проживання в розмірі 2 тис. та 3 тис. через додаток.
Більш детально про грошову допомогу від міжнародних організацій:
Місія Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні спільно з Товариством Червоного Хреста України – surl.li/byyrt
Фінансова допомога складає 2 500 грн на особу. Пріоритет надається особам, переміщеним із громад, які постраждали від бойових дій. Для отримання допомоги не потрібно звертатися з окремими заявами — виплати нараховуватимуться разом з державною допомогою.
Програма від ЮНІСЕФ «Спільно» – surl.li/byyru ;
Фінансова допомога складає 2200 грн на особу (але не більше 5 осіб в сім’ї). Виплати можуть оформити:
- сім’ї, які мають троє і більше дітей до 18 років (з яких принаймні одна дитина не досягла двох років);
- мають двоє і більше дітей до 18 років (з яких принаймні одна дитина з інвалідністю);
- прийомні батьки/батьки вихователі.
Для отримання коштів, необхідно зареєструватися на сайті https://register.unicef.org/. Про прийняте рішення повідомляють за допомогою СМС. Якщо рішення буде позитивним, виплата надійде протягом 4 тижнів з моменту подання заявки.
Агентство ООН у справах біженців – surl.li/byyrw ;
Фінансова допомога складає 2200 грн на особу протягом трьох місяців. Оформити можуть особи, які перемістилися на територію Вінницької, Дніпропетровської, Закарпатської, Львівської, Тернопільської, Хмельницької, Чернівецької та Івано-Франківської області та зареєстровані як ВПО. Виплати здійснюються через відділення Укрпошти.
Всесвітня продовольча програма ООН – surl.li/byysw ;
Фінансова допомога складає 2200 грн на одну особу, але не більше ніж на трьох членів сім’ї (6600 грн). Допомога нараховується автоматично переселенцям, які тимчасово проживають у Рівненській та Вінницькій областях. Для отримання допомоги не потрібно звертатися з окремими заявами. Виплати здійснюються через будь-який банк, що підтримує платіжну систему Western Union.
Міжнародна організація з міграції (МОМ) – surl.li/byyry ;
Фінансова допомога складає 2200 грн на особу. Наразі проект реалізується лише на Закарпатті та Вінниччині. Пріоритет надається: вагітним жінкам, самотнім батькам, які виховують дітей, сім’ям з двома дітьми і більше, домогосподарствам, де є люди з інвалідністю, людям похилого віку (65+ років). Для отримання допомоги людина має зареєструватися як ВПО в органах соцзахисту чи ЦНАПІ. Виплати здійснюються через відділення Укрпошти.
Норвезька рада у справах біженців (NRC) – https://www.facebook.com/ua.nrc.no/posts/1629664447399685 .
Фінансова допомога складає 2200 грн на одну особу протягом трьох місяців. Допомогу зможуть оформити внутрішньо переміщені особи незалежно від місця перебування та громадяни України, які проживають в районах, постраждалих внаслідок бойових дій. Наразі реєстрація проходить лише за допомогою чат-боту у WhatsАрр. Для реєстрації необхідно завантажити месенджер на свій смартфон та додати до ваших контактів номер 0 800 609 844. Після цього потрібно відправити на нього повідомлення з текстом «NRC».
Фахівчиня бюро звернула увагу, що отримати фінансову допомогу в розмірі 2220 грн на особу в місяць можна тільки від однієї з організацій, яка реалізує програму ООН. Це один і той самий вид допомоги, який здійснюють різні агенції, перелік яких не є вичерпним.
Наприкінці заходу Тетяна розповіла про право внутрішньо переміщених осіб на безоплатну правову допомогу, зокрема про право на отримання правової інформації, консультації/роз’яснення, а також на представництво їх інтересів в суді та складання процесуальних документів адвокатами та штатними юристами Центру та надала контакти юристів.
Детальніше про те, як внутрішньо переміщеній особі отримати безоплатну правову допомогу, читайте на нашому сайті: https://bit.ly/38Mar7Y