Здоров'я

Як можна «виміряти» свій імунітет?

Одним з незвичайних і загадкових досліджень в медицині сьогодні є імунограма

Одним з незвичайних і загадкових досліджень в медицині сьогодні є імунограма. Що ж це таке і з чим її їдять?

Сьогодні у всіх лікарнях дільничні лікарі з завидною постійністю радять нам перевірити імунітет і зробити імунограму. Складається відчуття, що ця процедура схожа зняття порчі. Звичайно, будучи відмінними і виконавчими пацієнтами, ми вирушаємо в черговий лікарський кабінет, віддаємо 20 мл власної крові, яку потім відправляють на аналіз у лабораторію. Але що відбувається далі? Який від цього толк?

Ознаки ослабленого імунітету

Від стану імунної системи залежить здоров’я і якість життя людини. Визначити стан імунної системи можна шляхом проведення лабораторних досліджень іммуннограми. Але є ряд ознак, які можуть сигналізувати про те, що у людини знижені захисні сили організму.

Загальне самопочуття, яке характеризується слабкістю, появою ознобу, швидкою стомлюваністю, денною сонливістю і нічний безсонням, головним болем, поганим настроєм, свідчить про зниження імунітету.

Несприятливою ознакою є зникнення апетиту або, навпаки, надмірна тяга до солодкого.

Однією з ознак ослабленого імунітету є погіршення стану шкіри: висипання, фурункули, лущення, герпес і т. д.

Про зниження імунних сил свідчить блідість шкіри, набряки і синява під очима.

Тотальне або локальні підвищене потовиділення, зміна запаху поту також входити в перелік ознак зниження захисних сил.

Знижений імунітет неодмінно позначається на стані волосся та нігтів. Волосся втрачають блиск, стоншуються, ламаються, випадають. Нігтьові пластини починають розшаровуватися і ламатися, уповільнюється їхній ріст.

Ну і як наслідок, на тлі зниженого імунітету, людину буквально долають болячки: хронічні переходять у стадію загострення, чіпляються різні віруси та інфекції, з якими важко впоратися.

Якщо у вас з’єднання явився хоч один з вищеназваних ознак, не відкладаючи йдіть на прийом до лікаря. Рання діагностика значно підвищує шанси на успішне зміцнення імунітету й усунення неприємних симптомів.

Як можна «виміряти» свій імунітет?

Ще у середній школі нам розповідають про будову імунної системи, хоча в дійсності вона досі не вивчена до кінця. В цілому її завдання полягає в боротьбі з усіма сторонніми тілами, що проникають у наш організм. Існує два види імунітету: гуморальний та клітинний. Клітинний імунітет називають, при якому задіяні лейкоцити. Ці речовини фактично пожирають всі мікроби і віруси. Гуморальним є імунітет, при якому захисну функцію виконують білки – імуноглобуліни. Звичайно, з допомогою імунограми можна вивчити обидва типи імунітету, однак, вона принесе реальну користь тільки при деяких захворюваннях.

Отже, з допомогою цієї процедури можна виявити: аутоімунні захворювання, наприклад, цукровий діабет; вторинні і первинні імунодефіцити (наприклад, всі недоліки роботи імунної системи, особливо після серйозних захворювань); різні паразити, наприклад, глисти і, нарешті, алергічні реакції.

 

В якому випадку призначають імунограму?

Взагалі дана процедура включає в себе два основних етапи. Перший полягає у звичайній здачі крові, яку призначають багатьом пацієнтам з різними захворюваннями. Другий етап – це набагато більш глибоке і детальніше-розгляд всіх параметром імунітету. Іншого етапу дослідження піддаються тільки деякі хворі, які, наприклад: часто хворіють пневмонією; схильні частими запальними захворюваннями; постійно переносять інфекційні хвороби шлунка; страждають від гнійничкових захворювань шкіри; нарешті, природа яких захворювань – вірусна.

Отже, дуже важливо відзначити, що імунограма дійсно необхідна, якщо мова йде про який-небудь тривалому інфекційному захворюванні, що супроводжується значним підвищенням температури, а також різноманітними вторинними захворюваннями.

 

Необхідна імунограми при інфекціях статевої системи?

Що стосується пацієнтів, які страждають від захворювань, що передаються статевим шляхом, то їх імунна система, як правило, не схильна до яких-небудь серйозних змін. Таким чином, ще раз підтверджується факт про те, що будь-який, навіть здорова людина може заразитися ними. Тім не менш, деякі фахівці вважають, що якщо у вас яка-небудь урогенітальна інфекція, то все ж необхідно перевірити свою імунну систему.

Що, якщо я просто часто простуджуюся?

Під час постійних простудних захворювань можуть страждати на різноманітні ланки всієї імунної системи. Звичайно, якщо ви постійно гриппуєте, має сенс зробити імунограму. В такому випадку буде ясно, в якому місці вашої імунної системи спостерігається пролом, і лікар зможе призначити препарати, які її проломи.

Як можна підготуватися до імунограм?

Для цього необхідно відмовитися від сніданку, так як проводитись забір крові з вені. Звичайно, потрібно робити це натщесерце.

Потрібно дослідити імунну систему дитини?

Якщо є показання, про яких ми говорили раніше, зробити імунограму, звичайно, необхідно. При цьому слід мати на увазі, що імунна система людини повністю оформляється тільки до 5 років. Таким чином, аналізи дорослої людини і маленької дитини, звичайно, будуть трохи відрізнятися один від одного. Саме тому вкрай важливо, щоб імунограму дитини досліджував досвідчений, висококваліфікований лікар, який дійсно зможе розібратися, спостерігаються у дитини серйозні порушення або це просто вікові зміни організму.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України