Як легко відучити себе від солодкого

А треба відучувати? Задумайтеся над тим, згадайте, які почуття, емоції, відчуття викликає у вас солодке! Я писала вже про це в одній з тем про харчових спогадах і прихильностях!

Найчастіше солодке — це смак щасливого «захищеного» дитинства, смак свята, особливо Нового року з його традиційними «цукерково — мандариновими» подарунками. І, дратуючи смакові рецептори мови, що реагують на солодке, ми оживляємо в пам’яті ці картинки безтурботного дитинства, хочемо хоча б на пару хвилин повернутися в ті щасливі хвилини!

Проаналізуйте, коли вас більше тягне на солодке — коли ви чимось засмучені, пригнічені, незадоволені, і хочете «заїсти» це поганий настрій, або, навпаки, щасливі і радісні, і намагаєтеся смаковими відчуттями зафіксувати в мозку це стан? А зробити це можна саме за ведення харчового щоденника, коли чітко фіксуєш настрій, обстановку, причину їжі в кожен конкретний момент, можна виявити закономірність у вживанні тієї або іншої їжі!

Проаналізуйте, чи достатня ви їсте на сніданок, обід і вечерю, бути може, ви не доїдаєте? А, може бути, ви занадто швидко їсте, і рівень цукру в крові до кінця вашої трапези не встигає підвищитися, сигналізуючи мозку про те, що ви ситі? Які саме солодощі вас приваблюють — це певний ґатунок цукерок, випічка, тістечка, або вам абсолютно все одно, чим «зажувати»? Адже, якщо «все одно», то можна «обманювати» собі менш калорійними солодощами, не містять «порожні» вуглеводи — звичайний цукор!

А «відучувати» собі потрібно лише в тому випадку, коли тяга до солодкого перевищує всі розумні межі, наприклад, ви одна можете з’їсти торт або коробку цукерок, не відчуваючи при цьому насичення!

Ніколи не намагайтеся «дресирувати» собі — мовляв, я краще з’їм морквину або яблуко замість цукерки, а потім сирок і т. д. і т. п. Після всього «корисного» ви всі одне з’єднання їсте цю цукерку, а можливо, не одну, лаючи себе за відсутність сили волі! Захотіли солодкого — випийте півлітра води, якщо через 10-15 хвилин бажання не зникло — з’єднання їжте цю цукерку, але повільно, отримуючи задоволення від кожного малесенького шматочка! Відновіть свою душевну рівновагу «смаковими спогадами», і, повірте, вам більше не захочеться! А ще спробуйте забути пару раз мамині настанови про ті, що є солодке перед їжею шкідливо! Іноді дуже навіть корисно!

Може бути, після останнього прийому їжі у вас пройшло занадто багато часу, і рівень цукру в крові знизився настільки, що ви готові з’їсти слона? З’їжте (знову ж повільно!) цю цукерку за 10-15 хвилин до їжі, і за обідом ви з’єднання їсте менше, і відчуття насичення прийде швидше! Але не практикуйте такий прийом часто — підшлункова залоза – дама злопам’ятна — помститься при першому зручному випадку!

І не проблема це — одна цукерка! Проблема, коли це стає хворобливою залежністю, схожа на алкоголізм! Коли жити не можеш без «солодкого допінгу», з’єднання їдаєш одну-п’ять-десять — кілограм (кожному своє!) і не відчуваєш насичення! А, якщо від однієї цукерки життя грає новими фарбами – так, будь ласка! Відкоригуйте свій денний раціон так, щоб ця цукерка була не тільки в кайф, але і не була зайвою! Я не закликаю вас намагатися замінити шоколадну цукерку яблуком або сухофруктом, якщо вам хочеться саме шоколадну цукерку, то будь-яке інше буде ерзацом — слабкою подобою, ві з’єднання їсте яблуко, морквину, сухофрукт, і, не отримавши задоволення, все одне з’єднання їсте цукерку, а то й не одну, але вже лаючи себе за нерішучість! І, повірте, не піде ця цукерка про запас! Наш організм чітко зафіксує стан тривожності в момент її поїдання!

Мені дуже подобається основна теза вчення Аюрведі: здатність ефективно засвоювати їжу дозволяє навіть від отрути отримувати користь, у тій годину як лікувальний бальзам при порушеному травленні може завдати непоправної шкоди (і навіть призвести до смерті). Тому немає їжі хорошою або поганою, все залежить від здатності організму засвоювати їжу і витягувати з неї необхідні речовини. І від себе додам — величезну роль відіграє наш настрій — або ми їмо, щоб жити і отримувати задоволення від всього у цьому житті, чи ми живемо, щоб їсти! Якщо бажання з’їсти цукерку дуже сильним, з’їжте, не мучтеся докорами сумління! Нещодавно моя подруга привезла мені тістечка заварні і буша — справжні, як у дитинстві!

Я цілий день їла тільки (!!!) ці тістечка, поїла штук шість, відвела душу, отримала максимум задоволення, згадавши смак дитинства! Ну і що? На наступний день збільшила навантаження в спортзалі, трохи полегшила раціон — і ніяких негативних наслідків! Я не кажу, що так потрібно робити, але іноді(!) можна побалувати себе, розслабитися, відійти від «рамок»! Повірте, все, що зроблено розумно, не принесе шкоди!

Ви, напевно, багато разів читали: «Замінюйте молочний шоколад гірким, їжте нежирні солодощі — мармелад, зефір, вживайте сухофрукти замість цукерок, мед замість цукру і т. д. і т. п.». Це все чудово спрацьовує, коли хочеться чогось солоденького, коли все одне, що з’єднання їсти! За великим рахунком, це і є голод, а, коли хочеться конкретно цукерку, і не «Ведмедик на Півночі», а «Білочку» або «Трюфель» — це те, що я називаю «емоційним голодом»!

Можна обдурити себе в цей момент — відволіктися, зайнятися чимось, подзвонити по телефону, вийти в Мережу — дивись, спрацює! Я «дурила» собі простіше — коли мені хотілося їсти, я йшла у ванну, приймала душ, мила голову, чистила зуби (нехай третій раз в день), робила укладку, макіяж і думала: «Жерти — свинячье праворуч!» (вибачте, грубо, але чесно!) Знаєте, спрацьовувало! Дивишся на себе в дзеркало, особливо у ванній, без одягу, чесно й критично оцінюєш, і в будь-якому випадку, є бажання пропадає! Коли є зайві кг, вважаєш, ну її, цю цукерку, і без неї вистачає! А, коли досяг мети, спогади про «крові і поті» геть відбиває бажання «відпрацьовувати» її в спортзалі! Так що – «думайте самі, вирішуйте самі»…

Успіхів вам і всього найкращого! Солодких спогадів і гарного настрою без «солоденького»!

Автор: Людмила Денисенко

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

9 + 12 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh