Як жінці відновити баланс гормонів

Від гормонального фону людини залежить не тільки здоров’я репродуктивної системи жінки і чоловіка, але й збереження серцево-судинної системи, стабільність центральної нервової системи, міцність кісток, рухливість суглобів, рівень сексуальної активності та здатність до довготривалої повноцінного життя.

Гормональний фон

Під цим терміном розуміють базовий рівень тестостерону у чоловіків і циклічно змінюються рівні естрогенів і гестагенів у жінок.

Крім основних статевих гормонів, враховується вироблення фолікулостимулюючого, лютеїнізуючого гормонів та рилізинг-факторів, що визначають їх викид. Статеві гормони знаходяться під впливом рівня пролактину та гормонів щитовидної залози, а також залежать від активності надниркових залоз.

Що впливає на гормональний фон

 1. Генетика (спадковість). Наприклад, у жінок, чиї матері перенесли ранній клімакс, є всі підстави побоюватися більш раннього згасання активності репродуктивних органів.
 2. Порушення роботи щитовидної залози, надниркових залоз, збої в гіпоталамо-гіпофізарній системі, в тому числі, на тлі пухлин, крововиливів.
 3. Захворювання, що передаються статевим шляхом, запальні процеси в органах малого тазу у жінок, запалення статевих шляхів у чоловіків, пухлини і травми статевих органів.
 4. Інфекційні патології, що вражають яєчники і яєчка.
 5. Оперативні втручання в малому тазі і на ендокринних залозах.
 6. Хронічні стреси.
 7. Іонізуюче випромінювання, вплив рівня інсоляції, зміна часових і кліматичних поясів.
 8. Шкідливе виробництво: гарячі цехи для чоловіків, хімічне виробництво, контакт з вуглеводнями.
 9. Тютюнопаління та алкоголізм.

Вище були описані загальні причини розладів гормонального фону для чоловіків і для жінок. Але, як відомо, чоловік і жінка – це два абсолютно різних організму. У слабкої і сильної частини населення є свої причини гормональних порушень.

Порушення гормонального фону у жінок

До них призводять:

 • яєчникові дисфункції (наприклад, полікістоз яєчників);
 • патології щитоподібної залози;
 • пролактиноми;
 • гіпоталамо-гіпофізарний синдром;
 • пухлини органів малого тазу;
 • перенесені аборти;
 • сильно виснажливі дієти;
 • ожиріння;
 • клімакс;
 • вагітність.

Результатом стають збої в менструальному циклі, безпліддя, незавершення вагітності, вегето-судинні порушення, емоційна нестабільність, підвищення ризиків патологій серця і остеопорозу, проблеми з шкірою, порушення лібідо, пухлини репродуктивної системи.

Що робити

Якщо ви звернетеся до лікаря, то велика ймовірність залагодити проблеми з гормональним дисбалансом на тлі медикаментозної терапії. Але при цьому існує ризик отримати проблеми з нирками чи печінкою.

Тому найбільш безпечним вибором стані звернення до тисячолітньої народної медицини. Це напрямок перевірено століттями, і воно в сотні разів краще таблеток.

Як і йшлося раніше, чоловік і жінка, немов чужі планети, і тому лікування повинне проходити по-різному.

Відновлення гормонального балансу у прекрасної статі

У жінок гормональний збій найчастіше відбувається через порушення балансу між двома гормонами – естрогеном і прогестероном. І тому процес лікування цілком і повністю присвячений зрівнювання співвідношення даних гормонів. У сучасній медицині призначається прийом фітогормонів.

У народній медицині є відмінний спосіб для відновлення цього дисбалансу:

 • Починаючи з першого дня менструального циклу, необхідно почати приймати полін. Її потрібно залити гарячою водою, настоювати до ятнадцять хвилин і після цього, процідивши, приймати по чверті склянки двічі на день.
 • На шостий день йде настоянка шавлії. Цю траву потрібно заварити, а також процідити. Приймати по три рази в день по одній третині склянки. Пити до п’єр ятнадцятого дня.
 • І останнім відваром у народному «курси» буде перстач гусячий. (Замість цієї рослини можна ще використовувати простріл луговий або манжету). Її потрібно заварити гарячою водою і дати настоятися. Приймати необхідно до 25 дня менструального циклу.

Якщо вже настав клімакс, то необхідно перед їдою протягом трьох місяців приймати відвари трав: звіробою, меліси, а також м’яти. Після трьох місяців прийому трав необхідно зробити перерву на 30 днів. В один день необхідно приймати мінімум один стакан трави.

Як налагодити гормональний фон

Гормональний фон людини напряму залежить від її здоров’я та душевного стану. У свою чергу, і гормони тримають під своїм тиском ці параметри організму. Щоб дані чаші терезів привести в рівновагу, розумно скористатися системою оздоровлення М. С. Норбекова. У ній зібрані основні методики, що дозволяють комплексно підходити до проблеми гормонального фону.

 1. Штучно створений настрій привчає організм сприймати навколишній світ з радістю, стимулюючи в головному мозку вироблення енкефалінів, відповідальніх за задоволення собою і життям.
 2. На тлі позитивних емоцій організм захищений від стресів, які заважають гормонів виділятися рівномірно і дозовано. Емоційно стабільний людина захищена від вегетативних бур, неврозів і серцево-судинних катастроф.
 3. Щоб додатково поліпшити кровообіг ендокринних залоз, застосовуються прості гімнастичні вправи і розтяжки з розхлопом.
 4. Гінекологічний та урологічний масаж – старі і вірні помічники при коригуванні гормонального фону.

Працюючи з підсвідомістю і змінюючи його патологічні установки, можна домогтися оздоровлення організму і відновлення фону статевих гормонів.

Матеріали носять ознайомлювальний характер. Пам ” ятайте, самолікування небезпечно для життя, за консультацією з приводу застосування будь-яких лікарських препаратів і методів лікування, звертайтеся до лікаря!

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

two × 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh