Авторські статтіЗдоров'я

Як жінці відновити баланс гормонів

Від гормонального фону людини залежить не тільки здоров’я репродуктивної системи жінки і чоловіка, але й збереження серцево-судинної системи, стабільність центральної нервової системи, міцність кісток, рухливість суглобів, рівень сексуальної активності та здатність до довготривалої повноцінного життя.

Гормональний фон

Під цим терміном розуміють базовий рівень тестостерону у чоловіків і циклічно змінюються рівні естрогенів і гестагенів у жінок.

Крім основних статевих гормонів, враховується вироблення фолікулостимулюючого, лютеїнізуючого гормонів та рилізинг-факторів, що визначають їх викид. Статеві гормони знаходяться під впливом рівня пролактину та гормонів щитовидної залози, а також залежать від активності надниркових залоз.

Що впливає на гормональний фон

 1. Генетика (спадковість). Наприклад, у жінок, чиї матері перенесли ранній клімакс, є всі підстави побоюватися більш раннього згасання активності репродуктивних органів.
 2. Порушення роботи щитовидної залози, надниркових залоз, збої в гіпоталамо-гіпофізарній системі, в тому числі, на тлі пухлин, крововиливів.
 3. Захворювання, що передаються статевим шляхом, запальні процеси в органах малого тазу у жінок, запалення статевих шляхів у чоловіків, пухлини і травми статевих органів.
 4. Інфекційні патології, що вражають яєчники і яєчка.
 5. Оперативні втручання в малому тазі і на ендокринних залозах.
 6. Хронічні стреси.
 7. Іонізуюче випромінювання, вплив рівня інсоляції, зміна часових і кліматичних поясів.
 8. Шкідливе виробництво: гарячі цехи для чоловіків, хімічне виробництво, контакт з вуглеводнями.
 9. Тютюнопаління та алкоголізм.

Вище були описані загальні причини розладів гормонального фону для чоловіків і для жінок. Але, як відомо, чоловік і жінка – це два абсолютно різних організму. У слабкої і сильної частини населення є свої причини гормональних порушень.

Порушення гормонального фону у жінок

До них призводять:

 • яєчникові дисфункції (наприклад, полікістоз яєчників);
 • патології щитоподібної залози;
 • пролактиноми;
 • гіпоталамо-гіпофізарний синдром;
 • пухлини органів малого тазу;
 • перенесені аборти;
 • сильно виснажливі дієти;
 • ожиріння;
 • клімакс;
 • вагітність.

Результатом стають збої в менструальному циклі, безпліддя, незавершення вагітності, вегето-судинні порушення, емоційна нестабільність, підвищення ризиків патологій серця і остеопорозу, проблеми з шкірою, порушення лібідо, пухлини репродуктивної системи.

Що робити

Якщо ви звернетеся до лікаря, то велика ймовірність залагодити проблеми з гормональним дисбалансом на тлі медикаментозної терапії. Але при цьому існує ризик отримати проблеми з нирками чи печінкою.

Тому найбільш безпечним вибором стані звернення до тисячолітньої народної медицини. Це напрямок перевірено століттями, і воно в сотні разів краще таблеток.

Як і йшлося раніше, чоловік і жінка, немов чужі планети, і тому лікування повинне проходити по-різному.

Відновлення гормонального балансу у прекрасної статі

У жінок гормональний збій найчастіше відбувається через порушення балансу між двома гормонами – естрогеном і прогестероном. І тому процес лікування цілком і повністю присвячений зрівнювання співвідношення даних гормонів. У сучасній медицині призначається прийом фітогормонів.

У народній медицині є відмінний спосіб для відновлення цього дисбалансу:

 • Починаючи з першого дня менструального циклу, необхідно почати приймати полін. Її потрібно залити гарячою водою, настоювати до ятнадцять хвилин і після цього, процідивши, приймати по чверті склянки двічі на день.
 • На шостий день йде настоянка шавлії. Цю траву потрібно заварити, а також процідити. Приймати по три рази в день по одній третині склянки. Пити до п’єр ятнадцятого дня.
 • І останнім відваром у народному «курси» буде перстач гусячий. (Замість цієї рослини можна ще використовувати простріл луговий або манжету). Її потрібно заварити гарячою водою і дати настоятися. Приймати необхідно до 25 дня менструального циклу.

Якщо вже настав клімакс, то необхідно перед їдою протягом трьох місяців приймати відвари трав: звіробою, меліси, а також м’яти. Після трьох місяців прийому трав необхідно зробити перерву на 30 днів. В один день необхідно приймати мінімум один стакан трави.

Як налагодити гормональний фон

Гормональний фон людини напряму залежить від її здоров’я та душевного стану. У свою чергу, і гормони тримають під своїм тиском ці параметри організму. Щоб дані чаші терезів привести в рівновагу, розумно скористатися системою оздоровлення М. С. Норбекова. У ній зібрані основні методики, що дозволяють комплексно підходити до проблеми гормонального фону.

 1. Штучно створений настрій привчає організм сприймати навколишній світ з радістю, стимулюючи в головному мозку вироблення енкефалінів, відповідальніх за задоволення собою і життям.
 2. На тлі позитивних емоцій організм захищений від стресів, які заважають гормонів виділятися рівномірно і дозовано. Емоційно стабільний людина захищена від вегетативних бур, неврозів і серцево-судинних катастроф.
 3. Щоб додатково поліпшити кровообіг ендокринних залоз, застосовуються прості гімнастичні вправи і розтяжки з розхлопом.
 4. Гінекологічний та урологічний масаж – старі і вірні помічники при коригуванні гормонального фону.

Працюючи з підсвідомістю і змінюючи його патологічні установки, можна домогтися оздоровлення організму і відновлення фону статевих гормонів.

Матеріали носять ознайомлювальний характер. Пам ” ятайте, самолікування небезпечно для життя, за консультацією з приводу застосування будь-яких лікарських препаратів і методів лікування, звертайтеся до лікаря!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

fifteen + thirteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.