Авторські статтіЗдоров'я

Чому корвалол і валокордин заборонені в Європі

Більше 10-ти років тому такі звичні для українського споживача аптечні препарати, як Корвалол, Валокордин та Барбовал, за кордоном були заборонені для безрецептурних продаж. Більш того, було доведено небезпеку цих препаратів для здоров’я людини.

Заборона на продаж

Корвалол заборонений в США, Польщі, ОАЕ, Фінляндії, Німеччини, Швеції, Литві та деяких інших держав. У Литві за статтею 199 (частина 2) Кримінального Кодексу всі медичні препарати, що містять барбітурати (в тому числі фенобарбітал) є контрабандою. За їх ввезення легко можна отримати тюремний термін.

У Німеччині, США і низці інших країн давно з’ясували, що він вважається у нас абсолютно безпечним седативним препаратом, що нічого, крім шкоди, людині не приносить.

У чому небезпека

Початок виробництва цих ліків було покладений в 1912-му в Німеччині. Спочатку препарат називався Люминалом. Головним складовою «цілющого засобу», яким лікували депресію, епілептичні припадки і нервозність, якраз і був фенобарбітал. Останній накопичується в організмі і при тривалому прийомі призводить до цілого букета захворювань, а найголовніше, тягне серйозні зміни в головному мозку.

Побічними ефектами тривалого прийому Люміналу є слабоумство, важкі поразки внутрішніх органів і навіть смерть. Намаганням мінімізувати шкоду препарату стало створення Валокордину. До складу цього седативного препарату, яким українські пенсіонери «лікують» серце, входять все ті ж фенобарбітал, а також м’ята, валеріана і екстракт шишок хмелю.

Жодна з складових частин Валокордину жодним чином не допомагає серцю, а лише знімає тривожність і занурює в приємний для літніх людей сон. ІЗ-за цього ефекту Валокордин або його вітчизняний аналог Корвалол багато п’ють роками, навіть не здогадуючись про те, що стали залежними від них. При цьому Валокордин маскує симптоми захворювань серця, тому лікувати їх стає ще важче.

Регулярний прийом «заспокійливого» Корвалолу призводить ще й до отруєння організму бромом. В результаті у людини, яка всього лише хотів зняти страх і тривожність, з’єднання являються важкі ураження печінки, хвороби легенів, порушення статевої функції, алергія. Із змін психіки досить назвати депресію, погіршення пам’яті і слабоумство.

При цьому в українських аптеках продаються набагато більш безпечні заспокійливі засобів, що не викликають таких порушень здоров’я. Але навіть для їх покупки спочатку потрібно сходити до лікаря і отримати грамотну консультацію

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України