Або чому ми незадоволені собою і починаємо комплексувати із-за своєї зовнішності.
Instagram для більшості людей ставши не просто додатком, а життям: прокидаючись, ми першою справою скролим стрічку, а не цілуємо кохана, гортаємо Stories замість того, щоб насолоджуватися світанком. Популярна соціальна мережа настільки заполонила весь наш вільний час, що у нас починається ломка, якщо ми не заходили в додаток довше 20 хвилин.
Справжня проблема Instagram в тому, що ця невинна мережа викликає величезну кількість комплексів. За даними соціологічного опитування членів Британського королівського товариства охорони здоров’я Instagram є додатком, яке негативно впливає на психіку людини і навіть стає причиною депресії.
І це не дивно, адже, дивлячись на ідеальні, відретушовані знімки блогерів, багато стали замислюватися: «Чому я не виглядаю так само?» Про те, що лідери думок часто роблять знімки, попередньо відвідавши візажиста і стиліста, замислюються не всі. Через це звичайні люди починають сумніватися в собі і своїй привабливості.
Зараз дуже складно уявити собі по-справжньому природне фото в стрічці. Адже хейтери не дрімають. Стоїть якийсь знаменитості або популярного блогера викласти фото без макіяжу, як на них сиплються тонні негативних коментарів. Фолловери готові за найменший недолік висміяти своїх кумирів.
Саме тому за кожним селфи криється велика робота: укладка, макіяж, ретельний підбір луків
Звичайно, тут не обійшлося без величезної кількості відеокерівництво від б’юті-блогерів, які докладно розповідають, що треба зробити, щоб бути красивою на знімках в Instagram. А якщо макіяж не допоміг замаскувати недоліки, то на допомогу прийде Facetune – додаток, який може вирівняти тон особи, зробити вії довгими, губи пухкими, рум’яними, вилиці точеними. І не важливо, що на саму себе ви вже не будете схожі. Хіба це когось хвилює, головне – красиво вийти на знімку.
Катерина Федорова, психолог екстра-класу, автор навчальних семінарів і книг, директор жіночого тренінгового центру:
Жінки конкурують один з одним у питанні краси так само, як чоловіки у питанні лідерства та успішності. Instagram – зручний майданчик для самопрезентації. Можливості фотошопу дозволяють приховати недоліки і скорегувати тіло за своїм бажанням. Без особливої праці можна збільшити губи, змінити розріз очей і навіть додати кубики преса.
Однак не соціальні мережі змушують жінок бути красивими, а інстинкт домінування. Хочеться бути кращою і зайняти більш вигідне становище в суспільстві або поруч з гідним чоловіком. Коли один трофей підкорений, на горизонті з’єднання являється новий, який знову ж вимагає самопрезентації. А де ж ще, як не в загальнодоступній мережі можна у найкоротші терміни розташувати до себе багатотисячну аудиторію?! Фітоняшки диктують стандарти краси, які неодмінно підхоплюються і блискавично розлітаються по інших акаунтів. Тому нерідко ми зустрічаємо схожі жіночі образи в різних профілях.