Здоров'я

Як їсти хліб і не поправлятися? Поради

Будь-яка дієта починається з того, що потрібно відмовитися від простих вуглеводів, і в першу чергу від білого хліба. А ось  низькокалорійний чорний або корисний цільнозерновий — інша справа. Чи це Так?

Білий

Виключіть його — і ви схуднете. А якщо ви будете їсте білий хліб, то будете товстою і ризикуєте захворіти на діабет — правильно? Все не так однозначно. Білий хліб — продукт з передбачливим складом, а отже, і передбачуваною кількістю енергії. У його складі може бути тільки мука і вода (наприклад, лаваш, маца, піта). Або додані дріжджі, цукор і сіль (традиційний батон, чіабатта).

Якщо людина, що веде активний спосіб життя, їсть такий хліб, вона ніби підкидає в топку дрова, які будуть поступово горіти і давати енергію.

Як при цьому не гладшати? Їсти хліб у першій половині дня. Не більше 1-2 шматків. Поєднувати з овочами або білком, наприклад, з омлетом. І після цього не лягати на диванчик, а відправлятися на роботу або на прогулянку.

Чорний

Його багато хто вважає дієтичним, але в цьому випадку теж все залежить від складу. У чорному хлібі (особливо в бородінському) набагато більше цукру, ніж в білому. Крім того, в нього часто додають сиропи або патоку, яка надає темний колір. А якщо хліб додані горіхи і сухофрукти, його і зовсім правильніше віднести до десертів, адже за складом він ближче до тістечок. І є його потрібно як десерт — через 1,5 – 2 години після попереднього прийому їжі і в першій половині дня.

Цільнозерновий

Він містить великі частини зерен або навіть ціле зерно. У такого хліба прекрасні поживні властивості, але тільки в тому випадку, якщо ви ретельно жуєте кожне зернятко. Інакше корисні речовини не засвоюються.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України