Як часто, де і у кого сповідатись?

Як часто?

Добре відомо, що католик має бодай раз у році сповідатись і приступати до Євхаристії. Але це не означає, що сповідь має бути всього раз на рік. Це якийсь своєрідний “мінімум”, спроба врятувати тих, хто відійшов далеко від Бога, щоби бодай раз у році навернувся.

Слід сповідатися щоразу, коли відчуваємо, що потребуємо сповіді. І під словом “потребуємо” не варто мати на увазі емоції чи бажання: хочу чи не хочу сповідатись, але дуже конкретна справа: якщо є важкий гріх – є потреба сповіді. Це не означає, звісно, що з легкими гріхами до сповіді ходити не треба. Тут йдеться про те, що важкий гріх якнайшвидше потребує сповіді. Якщо тяжко згрішив раз на місяць – іди до сповіді, якщо раз на тиждень – іди до сповіді. Тобто слід розуміти, що після кожного важкого гріх слід покаятись.

Отож до сповіді йдемо настільки часто, наскільки цього потребуємо.

Доброю є також практика сповідатись щомісяця, щоби просити Бога про заступництво і підтримку.

Де?

Може виглядати, що то трохи дивне питання. У сповідальні. Однак це не обов’язково, бо може бути і за межами сповідальні. Наприклад, коли йде проща, або коли сповідь має бути довгою. Сповідальня – це лише місце, головне – це сповідник і той, хто сповідається.

Коли?

Це не те ж саме, що і як часто. Йдеться про традицію сповідатися під час Літургії. Так, це і справді зручно, але трохи неправильно. Варто сповідатись перед або після Літургії, бо це дві великі Таємниці. Для сповіді має бути окремий час від часу Святої Літургії.

У кого?

Ну тут все начебто просто: у священика. Якщо є тяжкий гріх і потреба у сповіді, то варто йти сповідатись до священика, незважаючи на те, ким він є і що ви про нього знаєте. Навіть якщо це людина, яка має не найкращу репутацію або тяжко грішить, його розгрішення є важним. Бо це не священик розгрішає, але Господь через священика. Господня сила, а не людська.

Однак дуже добре вибрати собі сповідника для того, щоби сповідь принесла духовні плоди. Якщо сповідник не підходить, якщо є відчуття, що немає плоду з такої Тайни, то варто пошукати іншого священика, який зможе допомогти більше. Однак кожна сповідь є доброю, а розгрішення важним.

Підготувала Тетяна Трачук

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

five × five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh