Духовне

Як боротися з лінивством? Приклад святих

Поради від тих, хто подолав шкідливі звички, можуть надихнути нас на досягнення наших цілей і виконання наших завдань.

Дуже легко впасти у лінь, бездіяльність, відкладання або навіть нехтування своїми обов’язками. Наша увага може розпорошуватися багатьма способами. Достатньо всього лише одного клацання мишки або дотику до екрану! Наш смартфон завжди під рукою, готовий відволікти нас повідомленнями, СМС, мейлами, іграми, твітами та багато чим іншим. Як тільки ми чуємо сповіщення, ми реагуємо, часто навіть не усвідомлюючи цього. Навіть якщо ми противимося спокусі поглянути на екран, наша увага вже відвернена, і ми втратили цінний момент нашого життя.

Лінь — найгірший з усіх недоліків

Святий Дон Боско був відомий тим, що повторював вислів, який походить від Отців Церкви, а можливо, навіть ще старший: «Лінь — мати всіх недоліків». І цей вислів справедливий: коли ми не зосереджені на активному прагненні до мети, коли дозволяємо собі послабити нашу силу волі і піддаємося приємній бездіяльності, тоді як маємо бути активними, ми відчиняємо двері іншим вадам, які тільки і чекають, щоби ми звернули на них увагу.

Пильність, стабільність, працьовитість і відповідальність — це протилежність лінивству. Хоча всі люди різні, і деякі з них більш схильні до певних недоліків, ніж інші, подолати лінь часто простіше, ніж здається. Перший важливий крок — це прийняти рішення розпочати боротьбу з нею і дотримуватися кількох основних порад, які базуються на дев’яти цитатах, що приписуються великим святим:

1.Визначте цілі та пріоритети. «Подбай про порядок, а порядок подбає про тебе», — св. Августин з Гіппона. Визначте цілі на день, тиждень, рік і життя. Прямуйте до них у належному порядку, і якщо ви бачите, що не досягаєте їх, проаналізуйте ситуацію і або відкоригуйте свій підхід, або встановіть нові, більш реалістичні цілі.

2.Розділяй і владарюй. «Почни з того, що необхідно, а потім роби те, що можливо, і раптом досягнеш неможливого», — св. Франциск Асизький. Розділіть велике завдання на декілька менших і виконайте їх поетапно. Дотримуйтеся поради св. Франциска і почніть поступово.

3.Будьте дисципліновані. «Аби лампа не згасла, треба постійно додавати до неї олії», — Мати Тереза з Калькутти. Підготовка плану всього, що ми хочемо зробити, і послідовне дотримання того, що ми постановили, допомагає нам підтримувати дисципліну і не впадати в лінивство.

4.Будьте витривалими. «Будьте терплячими у всьому, а насамперед щодо себе», — св. Франциск Салезій. Не піддавайтеся знеохоченню. Зробіть те, що роблять усі найкращі спортсмени: якщо вам щось не вдається, спробуйте ще раз і не здавайтеся, поки не досягнете своєї мети.

5.Ліквідуйте те, що відволікає вашу увагу. «Те, що відволікає вас, можливо, у вас або навколо вас. Якщо це в вас, то дуже ймовірно і можливо, що ви будете слабшим, коли зіштовхнетеся з тим, що назовні», — св. Йоан Павло II. З усім, що розпорошує нашу увагу, треба боротися чітко і рішуче. Ми маємо усунути те, що відволікає нас, із нашого оточення, і не дозволити нашій цікавості, пам’яті та уяві спровадити нас на манівці.

6.Не накладайте на себе забагато тягарів. «Дбай лише про те, що тобі потрібно, шукай того, що достатньо, і не прагни більшого. Те, що виходить поза це, викликає тривогу, а не полегшення, це пригнічує, а не підносить тебе вгору», — св. Августин. Занадто багато праці може нас виснажити. Багатозадачність не працює — це науково доведено. Краще робити одну річ добре, ніж десять погано.

7.Будьте великодушні до інших. «Досконала любов має таку силу: ми забуваємо про своє щастя, аби зробити щасливими тих, кого ми любимо», — св. Тереза Авільська. Коли ми менше думаємо про себе, а більше про людей навколо, це змушує нас діяти і допомагає нам подолати нашу власну лінь.

8.Почніть із найважливіших справ. «Роби все в любові і для любові, добре використовуючи нинішній час і не хвилюйся про майбутнє», — св. Франциск Салезій. Любов — це найпотужніша сила для подолання страху, а страх — перед невдачею, зусиллями, зобов’язаннями тощо, часто лежить в основі затягування справ. Скористайтеся днем, щоби діяти, вмотивовані любов’ю!

9.Відпочинок — це не лінь. «…оскільки відпочинок полягає не в нічогонеробленні, а у розслабленні через дії, які вимагають менше зусиль», — св. Ескріва де Балагер. Не треба плутати лінь із заслуженим відпочинком. Маємо присвятити трохи часу, щоби насолодитися тим, що ми досягли своїх цілей і зарядитися енергією для продовження своєї діяльності.

Повна або часткова републікація тексту без письмової згоди редакції забороняється і вважається порушенням авторських прав.

Переклад CREDO за матеріалами: Марія Паола Дауд, Aleteia

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України