Авторські статті

Яценюк запропонував свою ідею нової Конституції з відмовою від федералізації і закріпленням курсу в ЄС і НАТО

Під час презентації свого «нового курсу» Тимошенко задала тон у політиці, торкнувшись серйозної теми – змін до Конституції і зміни форми правління. Прийшов час висловитися про зміни в Конституцію Арсенія Яценюка. Самий головний “меседж” – це ЄС і НАТО – курс незмінний. Заборона на федералізацію, як блокування давньої мрії Кремля по дроблення України та точка в аграрному питанні з закріпленням не тільки прав, але й статусу фермерів в Основному Законі. На тлі пафосних заяв і красивих гасел поки що Яценюк видав першу системну і реальну пропозицію. Про це у своєму блозі пише український політолог і журналіст Кирило Сазонов.

Він зазначає, що взагалі Основний Закон змінювати пропонують не перший і не останній раз. Але часто як у загальному, «взагалі», дійсно на рівні гасел або теоретичних досліджень з красивими термінами без практичного наповнення. У форматі – зробити так, щоб усім було добре. Можна внести кілька дуже гарних і абсолютно безглуздих пунктів. Для піару відмінно, на реальності ніяк не позначається. Якщо відкинути ідею піару, але змінювати Конституцію дійсно потрібно, але не на догоду комусь зараз, а з прицілом на розвиток України. Виходячи з тих проблем, які сьогодні очевидні.

Кирило Сазонов підкреслює, головна проблема в тому, що є нездійсненні і неможливі до виконання пункти. Двояке тлумачення деяких статей. Брали за ніч, потім кілька разів виправляли – звичайно, реальність не скрізь гармонує з текстом, але, якщо братись, то так, як пропонує Яценюк. Тільки практичність та реалізм. Розуміння, що ми маємо і що хочемо отримати, з поправкою на наші можливості і ресурси.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України