“Я був мертвий і воскрес…”

«Мене звати Назар, моя історія нічим не є особлива, крім того, що я отримав другий шанс прожити життя щасливо. Історія про те, як я вирвався з духовної смерті, з пекла під назвою алкоголізм …

Але почну з початку: я ріс звичайним хлопцем, в одному з районних центрів Львівської області, вчився добре, мріяв про професію лікаря. Після школи почав здійснювати мрію: вчився в Медичній академії, обрав спеціальність стоматологія. Через вісім років я почав працювати зубним техніком у районній стоматологічній поліклініці, і це мені дуже подобалось, з’явились гроші. Через рік практики я одружився, кількість друзів та знайомих зростала з числа вдячних пацієнтів.

Багато роботи цікавої, але важкої. Одного вечора мій новий товариш запропонував зняти важку втому дня товариським застіллям. Мені сподобалась м’яка атмосфера, затишок, безтурботність, що приніс алкоголь у цей зимовий вечір. Це стало звичною справою. Перші роки дружина навіть не була проти, я приходив додому веселий без роздратування.

У нас не було дітей, ми пройшли ретельне обстеження, і лікарі сказали, що я безплідний. На диво, я пережив цю звістку не надто драматично, щоб не думати про це, я багато працював… і пив. Пив, щоб не думати, пив, щоб не мати докорів. Тоді почались перші конфлікти з дружиною через пиття, хоча я тоді не визнавав проблеми, я думав, що жінка злиться на мене, бо не може бути матір’ю.

Рік по тому ми розлучились, продавши хату і поділивши гроші, я поїхав до Львова і вирішив, що почну все з початку. Я легко знайшов роботу, купив квартиру.

Перші місяці я багато працював і майже не пив, але вже після Нового року я пив більше, ніж колись. І ось (як кажуть, одного прекрасного вечора) я, працюючи в орендованому кабінеті, травмував пацієнта, перед тим я добряче випив з тим же пацієнтом… Скандал був страшний, я «вилетів» з роботи, пацієнт був зі силових структур і помстився так, що мене нікуди за спеціальністю не брали.

Я пив три тижні «безпробудно», потім шукав роботу. За півроку я був менеджером, адміністратором в готелі, пробував таксувати. Остання моя робота на прийманні макулатури і склотари. Нові друзі з роботи та збирачі макулатури і пляшок у більшості розділяли моє захоплення питтям.

Все, що я заробляв, я пропивав, часто в кінці робочого тижня я був винен гроші своєму директору. Борги стали ще однією причиною пити. Я позбувся квартири через заборгованість перед кредитною спілкою. Але друзі-безхатченки прийняли мене пожити на зиму в дачний будиночок біля звалища. Я пив тепер все, що містило етанол…

…Була весна, хоча на серці я відчував люту зиму, я пішов на кладовище неподалік звалища, там завжди на Пасху були добрі люди, що, поминаючи своїх покійників, наливали мені. Але я прийшов зарано, зустрів священика, котрий молився на гробах, грошей він не дав. Але дав якусь візитівку, я хотів викинути, але назва організації мене зачепила – «ЗНАМЕННЯ». Це було знамення для мене! І я приїхав на зустріч, мене зустріли привітно, я був здивований. Завдяки старим друзям пройшов детоксикацію в наркології і поїхав лікувати душу…

Я так довго шукав саме цього. Кожен день крок за кроком працівники осередку тверезості (хоча я вважаю їх моєю сім’єю) вимітали бруд із моєї душі. Я відчував щирість, спокій у цій чудовій оселі з першого дня, знайшов тут розуміння, знайшов спосіб і причину бути тверезим. А найголовніше – я знайшов мир з Богом.

Не буду довго описувати моє повернення до життя, скажу просто, що моє життя не стало таким, як було до «дружби» з алкоголем. Моє нове тверезе життя стало значно кращим. Я не повернувся у медицину, у мене будівельна фірма, меблевий бізнес в Європі, чудова, молода дружина і двоє дітей (ми всиновили двох хлопчиків), але головне – я живу, по-справжньому живу…

Два слова, на закінчення, до дружин чи батьків, чиї чоловіки або діти п’ють, не опускайте руки бо … для Бога немає нічого неможливого». (Назар 44 роки)

Осередок тверезості «Знамення»

тел. 098 15 56 777;

12dniv@gmail.com

www.facebook.com/znamennya/

Надруковано у часописі «Вірую» №3, травень 2016р.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

twelve − five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh