Авторські статтіФотогалерея

Фотографії відомих мумій

Вам напевно доводилося дивитися фільми жахів про мумії, в яких ожилі мерці починають творити страшні справи. Звичайно, в реальному житті добре збережені останки людей ніякої небезпеки не представляють. Навпаки, для археологів вони є цінними знахідками. Але, дивлячись на ці забальзамовані тіла, все одно по тілу пробігає холодок.

1. Рамзес Великий

Рамзес Великий помер у 1213 році до нашої ери. Примітно те, що минуло не одне тисячоліття з того часу, а забальзамоване тіло фараона дуже добре збереглося. Правда, якось настав момент, коли вчені виявили, що воно почало псуватися. Щоб з’єднання з’ясувати причини цього явища, було прийнято відправити археологічну знахідку у Францію. Але для цього трупа довелося видати ці документи, де в графі “зайнятість” було написано “король” (правда, померлий).

2. Сеті I

Якщо вже зачепили тему про єгипетських фараонів, то варто згадати добре збережені останки Сеті I, які знайшли в кінці XIX століття. Причому навіть його дерев’яна труна не піддалася гниттю.

3. Кричуща мумія

Навіть у самому страшному сні присниться не таке. Так і в реальному житті експонат з Гуанохуато викликає непідробний жах. Його обличчя застигла під час крику жаху. Це вказує на те, що чоловік був похований живцем.

4. Розалія Ломбардо

Думаєте, бальзамування – пережиток далеких часів? Але навіть у 20 столітті були випадки муміфікування тіл. Найяскравіший приклад – дворічна дівчинка Розалія Ломбардо, що стала жертвою пневмонії. Вбитий горем батько так не хотів розлучатися з малятком, що попросив лікаря зберегти її такою, якою вона була за життя.

5. Лицар Християн Фрідріх фон Кальбутц

Існує легенда, що німецький лицар дуже любив гарненьких дівчат і користувався правом “першої ночі”. Але одного разу наречена пастуха сміла відмовити йому, із-за чого розлючений пан вбив її нареченого. У суді аристократа виправдали тим, що він переконував, що не винен у злочині. Він також додав, що якщо він бреше, то його мертвий прах ніколи не розсиплеться.

Через 100 років після смерті лицаря його фамільну усипальницю вирішили розкрити. То що, люди побачили, вразило всіх: від усіх членів родини залишилися тільки скелети, але тіло самого Крістіана саме по собі замумифікувалося.

6. Мумія дівчини, знайдена в Данії

Вченим вдалося визначити, що дівчина померла приблизно в 1300 році до нашої ери. Саме незвичайне в цій мумії те, що її волосся чудово збереглися і вкладені в зачіску. Мабуть, за життя панночка належала до знатного роду, так як її труна була споруджена з дуба і усипана різними травами.

7. Крижаний чоловік Еці

Якщо вам вдасться побувати в археологічному музеї італійського міста Больцано, остерігайтеся одного експоната – Крижаної людини Еці. Існує думка, що мумія насилає прокляття на всіх, хто так чи інакше стикнеться з нею. Принаймні, відомо про кількох смертельних випадках з тими, хто намагався розгадати загадку забальзамованого тіла.

8. Дівчинка з Іде

Залишається тільки здогадуватися, що накоїла ця дівчина, яка, судячи з усього, померла мученицькою смертю. Мало того, що у неї обголена половина голови, так ще і на шиї перев’язана мотузка. Мабуть, таким чином вбили нещасну або ж вирішили принести в жертву.

Мумія знайдена в Голландії в кінці XIX століття.

9. Людина з трясовини Рендсвюрен

Тіло “болотної” людини було знайдено в 1871 році в Німеччині. Дослідникам вдалося встановити, що причиною смерті стала черепно-мозкова травма.

10. Хлопчик з Гренландії

У 1972 році в Гренландії були виявлені добре збережені мумії цілої родини ескімосів. Серед дев’яти тіл знайшли труп малюка, вік якого приблизно від шести місяців до року.

11. Йоханнес Орловіц

Самий молодший член усипальниці родини Орловіц був виявлений в 1994 році. Хлопчик помер у віці близько одного року.

12. Хуаніта

Мумія дівчини була знайдена в перуанських Андах. Швидше за все, її принесли в жертву богам. Але льодові брили не дали тілу розкластися.

13. Принцеса Плато Укок

У народі мумію часто називають Алтайською принцесою. Мабуть, за життя дівчина належала до знатного роду, так як була одягнена в багату одяг, а її тіло покривали татуювання.

14. Крижана діва з племені інків

Одна з найсвіжіших і добре збережених археологічних знахідок. Дівчинка-підліток була принесена в жертву приблизно п’ять століть тому.

15. Мумії їх експедиції Джона Франкліна

В кінці XIX століття Джон Франклін з експедицією,що складається зі ста осіб, відправився на пошуки торгового шляху в Азію через північний захід. Але всі члени команди незабаром пропали без вісті. Через п’ять років вдалося виявити тіла всього трьох чоловік. Завдяки вічній мерзлоті вони майже не розклалися.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України