ЄС|NATO

Генерал армії США звинувачує Міноборони у бюрократії, в той час коли Китай нарощує свої нові військові та космічні технології

Пентагон точно називає Китай "загрозою, що розвивається", - сказав генерал Хайтен

Віце-голова Об’єднаного комітету начальників міністерства оборони генерал Джон Хайтен сказав, що він шкодує про те, що Міністерство оборони не «досягнуло стійкої космічної архітектури»

За кілька тижнів до відходу з військової служби віце-голова Об’єднаного комітету начальників штабів генерал Джон Хайтен попередив, що бюрократична інерція та страх зазнати невдачі перешкоджають інноваціям у Міністерстві оборони США, а Китай продовжує впроваджувати нові військові та космічні технології.

«Хоча ми досягаємо незначного прогресу, Міністерство оборони все ще працює неймовірно бюрократично і повільно», – сказав Хайтен 28 жовтня на заході Defense Writers Group.

Якщо він повинен був запропонувати будь-яку пораду своєму наступнику, це було б «відновити швидкість у процесі», сказав Хайтен.

Гайтен, другий найвищий військовий офіцер країни, планується вийти у відставку наступного місяця. Заступник голови Об’єднаного комітету начальників керує Об’єднаною радою з нагляду за потребами (JROC), яка контролює всі військові придбання.

Адміністрація Байдена ще не призначила нового віце-голови замість Хайтена.

Колишній командувач Космічним командуванням ВПС і Стратегічним командуванням США, Хайтен був давнім критиком невпинних шляхів Пентагону, особливо в розробці систем зброї нового покоління.

За його словами, Міністерству оборони потрібні десятиліття для розробки та впровадження нових систем. «Відповідь на кожне питання про те, скільки часу знадобиться, щоб наслідувати можливості, — це 10 або 15 років», — сказав він. Показовим прикладом є нова міжконтинентальна балістична ракета, яку Міністерство оборони розробляє, щоб замінити Minuteman 3 часів холодної війни.

Ця програма, яка називається Ground Based Strategic Deterrent, розпочалася приблизно в 2015 році. «Якщо все піде правильно, вона досягне початкової оперативної спроможності в 2030 році і повної оперативної здатності в 2035 році», — сказав Хайтен.

Китайський орбітальний планер

Хайтен сказав, що не може обговорювати особливості нещодавно повідомленого Китаєм випробування гіперзвукового керуючого апарату, який обертався навколо Землі та знову увійшов в атмосферу.

«Усі факти, які я знаю про тест, засекречені», — сказав він. «Тест відбувся, це дуже хвилює». Хайтен також відмовився коментувати, чи випробували китайці нові можливості, про які Сполучені Штати не знали.

Не пояснюючи, що саме турбує у тесті, Хайтен назвав це ще однією ознакою того, що Китай виконує свій план гри, щоб стати глобальною наддержавою.

«Вас хвилює те, що за останні п’ять років, а може й довше, Сполучені Штати провели дев’ять випробувань гіперзвукових ракет, а в той же час китайці провели сотні», – сказав Хайтен. «Однозначне проти сотень – не найкраще місце».

За його словами, Міністерство оборони США розробляє гіперзвукові ракети, але не рухається так швидко, як Китай, через культуру неприйняття ризику, яка боїться негативного висвітлення та контролю в ЗМІ.

Десятиліття тому Пентагон зробив швидкі кроки в розробці зброї, використовуючи ітераційне тестування та приймаючи часті невдачі, щоб навчитися та покращити систему для наступної спроби.

«Ми більше цього не робимо», — сказав Хайтен. Він згадав про програму гіперзвукових технологій, яку очолює Агентство передових оборонних дослідницьких проектів, яке більше десяти років тому розробило системи наступного покоління «попереду всіх інших у світі». Але пара невдалих тестів призвела до років розслідувань, «а потім ми скасували програму».

Хайтен припустив, що Китай «робить це так, як ми це робили, і вони рухаються швидко». Тим часом, «ми не будемо тестувати, поки не будемо дуже впевнені, що це спрацює. Ми збираємося вивчити це до смерті, перш ніж знову рухатися далі», — додала Хайтен. «Ми повинні розуміти ризик у розвитку. Технологія важка».

Швидко невдач і швидкий рух — це те, як ти вчишся, — сказав він. «Але чомусь ми вирішили, що невдача – це погано». Якщо це мислення не зміниться, попередив він, Китай зрештою перевершить Сполучені Штати у військових технологіях.

Російська програма гіперзвукової зброї викликає менше занепокоєння, ніж китайська, сказав Хайтен. «Ми повинні турбуватися про Росію найближчим часом. Вони продовжують експериментувати з гіперзвуком, але не з темпами Китаю».

Пентагон точно називає Китай “загрозою, що розвивається”, – сказав Хайтен. «У тих темпах, якими вони рухаються, вони перевершать Росію та Сполучені Штати, якщо ми не зробимо щось, щоб це змінити», – сказав він. «Це повертається до проблеми швидкості. Ми повинні мати можливість повернути швидкість у наші процеси».

Гіперзвукова протиракетна оборона

У відповідь на розробку озброєнь Китаю та Росії Hyten був прихильником розгортання в космосі датчиків, які можуть виявляти та відстежувати гіперзвукові ракети.

Агентство космічного розвитку Міністерства оборони розробляє мережу супутників на низькій орбіті Землі для виявлення та відстеження гіперзвукових ракет. Але Хайтен попередив, що рішення лише в космосі є недоступним, а для протиракетної оборони знадобиться інтегрована система супутників, літаків і наземних радарів від Сполучених Штатів і союзників по всьому світу.

«Це не одне магічне сузір’я супутників, яке може бачити всі загрози», – сказав він. «Якщо ви спробуєте зробити все це в космосі, це одна з тих нескінченних бюджетних проблем, які ви ніколи не зможете наздогнати».

«Ми маємо робити з нашими союзниками інтегровану сенсорну архітектуру, яка може бачити гіперзвук. Ви повинні інтегрувати наземні, повітряні та космічні системи», – сказав Хайтен.

Він також попередив про розгортання Китаєм космічної зброї, яка може загрожувати супутникам США на орбіті. «Вони активно йдуть у контркосмос, вони розгортають зброю в космосі», – сказав Хайтеон. «Вони роблять усі ці речі, тому що бачили, як Сполучені Штати використовують простір для домінуючої переваги».

Хайтен зізнався, що у нього були проблеми, оскільки він описав військові супутники США як «великі соковиті цілі». Але він сказав, що підтримує цю характеристику, «і я буду використовувати її знову, тому що вона точна».

Цей термін говорить про те, що американські супутники настільки технологічно розвинені та досконалі, що є цінними цілями. Hyten закликав до переходу до іншої архітектури недорогих супутників спостереження, які можуть бути масово виготовлені та швидко розгорнуті. Він скаржився, що цього ще не досягнуто.

«Я хотів би, щоб ми досягли стійкої космічної архітектури», — сказав він. «Ми говорили про це більше десяти років, і ми розробляли його більше десяти років, дизайн існує».

Через неспроможність Міністерства оборони розгорнути стійку архітектуру «ми насправді поставили президента у важке положення, тому що у нас є кілька товстих соковитих цілей, тоді як супротивник створив сотні цілей, які важко досягти», — додав він. «Ми могли б зробити щось по-іншому».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України