Хтось постить у Фейсбук, а треба постити від Фейсбуку! – Владика Венедикт Алексійчук

В епіцентрі програми: Великий піст, духовні проблеми політиків, війна з РФ і смерть.

– Чому в час Великого посту по телебаченню стільки розважальних програм? Як на це реагувати християнам?

“Сучасний світ живе у матеріальній сфері, тілесній, і тут нічого не зробиш!” – Говорить ієрарх. “Тут не треба боротися, чи доказувати. Потрібно згадати слова Папи Йоана Павла ІІ який говорив, що сучасний світ не так потребує проповідників, як свідків. Я б ще додав: монахів та монахинь!”.

Бліц
– Як пережити смерть дорогої людини?
Слід пам’ятати, що смерть відбувається на фізичному рівні, на духовному рівні – ми йдемо у вічність. Я пригадую собі, як мама одного священика просила його: “Коли помру – не приходь на мою могилу надто часто, бо там не буду лежати я, лише моє тіло”.

– За якими параметрами варто обирати наступного президента?
– Варто обрати віруючу людину! Якщо людина віруюча – вона боїться Бога! Друга річ, щоб він був чесним. І третє, щоб глава держави був близьким людей.

– Рівно 19 років тому, Папа Йоан Павло ІІ просив вибачення за гріхи Церкви. Як грішна Церква може бути святою?
– Церква і команда Ісуса Христа були одразу недосконалими. Пригадуємо собі Юду. Він також був частиною Церкви! Петро, що відрікся, також вчинив гріх Церкві.
Коли люди переображуються, стають святими, переображується і ціла Церква, коли ми грішимо, те саме і з Церквою відбувається.

– Рівно 6 років тому Папа Франциск зійшов на святий Престол. Якою дорогою нинішній Понтифік веде Римо-Католицьку Церкву?
– Мені пощастило, коли обрали Папу, я був на Площі святого Петра. Я відтоді і до сьогодні впевнений, що він не грає роль Папи, а є Папою! Він є батьком, який є близький людям!

– Яке найбільше розчарувань пережили протягом останнього часу?
– Не маю розчарувань, завжди зачарований у Бога!

– В чому головна причина війни з РФ?
– Я думаю, це війна двох культур! Війна двох ментальностей, двох світоглядів. Можливо, скажу неприємні речі, але ця війна була неминуча!

– Яка головна проблема наших владу тримаючих?
– Розуміння самої сутності слова “міністр”, – той, який служить! Бо Бог дав їм владу послужити! Вони цього не свідомі! Погляньте на людський організм: кожен орган служить іншим органам! Якщо буде збій органу, і він почне працювати на самого себе – почнеться рак!

– Яке місце в українському суспільстві посідає Церква?
– Завданням і покликання для Церкви є, як сумління людини, воно не має бути, чи з правими, чи з лівими, за, чи проти когось! Сумління – це голос Божий, яке має свідчити про Бога! Церква має дбати про свою автономію, щоб завжди могти свідчити про правду!

– Який історичний період переживає Україна?
– Народження держави! Коли жінка має народити – вона переживає великі болі! Але коли відбуваються уродини – трапляється велика радість!

– Якби ви охарактеризували самі себе одним реченням.
– Дитина Божа!

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

one × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh