Авторські статтіКулінарія

Кленовий сироп – історія винаходу в фотографіях


Весна приносить із собою відлиги, коли сонячне тепло нагріває повітря, і сприяє врожаю, коренева система збагачує дерева рідиною.

Рух пасоки триває до тих пір, поки дерево не зацвіте, перш ніж утворюються бруньки, кленовий сік потрібно зібрати, з квітня він втрачає свій специфічний смак.

Цукровий клен так полюбився французьким поселенцям, що став джерелом вугілля, кристалічного цукру, а також емблемою. Колонізатори привозили в Європу кленовий сироп і патоку, сприяли його популяризації. Хоча експансія серед корінних жителів не була самоціллю, і була лише побічною діяльністю, але нові поселенці охоче зайнялися освоєнням території. Натхнений примарними багатствами незвіданих берегів (Індії), французький корсар Жак Картьє здійснив кілька експедицій, які виявилися не такими успішними, як португальських мореплавців. У 1535 р. Жак Картьє досліджував скелясті береги річки св. Лаврентія, залишаючи на карті позначки про порогах, на території сучасного р. Монреаль, назва якого перекладається як «Королівська гора», зупинявся поповнити запаси провіанту, і виявивши горбисту місцевість покриту прохолодними листяними лісами.

У 1700?х цукерки з мигдалю в кленовому цукрі стали найпопулярнішими.

На відміну від корінних індіанців, які готували кленовий сироп і ласували їм тільки навесні, нам набагато простіше – можна пити в будь-який великий супермаркет і там його придбати. Звичайно, в невеликих містечках знайті його буде проблематично і часто можна придбати підробку. Але у великих містах він є. Правда, коштує досить дорого.

Хто першим придумав використовувати сік клена в якості підсолоджувача

Американські індіанці говорять, що діло було так.

Першим виробником кленового сиропу була жінка з племені ірокезів. Її чоловік збирався на полювання і висмикнув томагавк з клена, в який встромив його з вечора. З дерева потік сік. Погода була тепла, а сік стали збирати в посудину, яку поставили поруч з деревом.

Сік тік повільно, і про посуд з соком забули. Дещо пізніше одна з жінок виявила її і подумала, що в ній проста вода. Вона взяла її і стала кип’ятити воду», готуючись приготувати обід. В результаті сік виварився, і рідина стала поширювати навколо солодкий аромат, який дуже сподобався вождю племені. Так і винайшли кленовий сироп. Пізніше про нього дізналися колонізатори, і їм він теж сподобався. Тепер сироп виготовляється в північній Америці в досить великих кількостях і розвозиться по всьму світу. В інших країнах його отримати не вдається із-за інших кліматичних умов.

Рецепти страв з кленовим сиропом:

  • Млинці з соусом з кленового сиропу і ягід
  • Панкейкі з яблуками і густим кленовим соусом
  • Лосось в соєвому соусі і кленовому сиропі
  • Бекон запечена в духовці з кленовим сиропом і перцем
  • Яблучно-кленова глазур
  • Кленове морозиво з грильяжем і беконом
  • Коктейль «Манхеттен» з кленовим сиропом
  • Коктейль «Мартіні з бурбоном, пивом і кленовим сиропом»

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України