Авторські статті

Громадські організації закликають ЄС застосувати санкції і припинити фінансування режиму Януковича

Національна платформа Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства закликала Європейський Союз застосувати санкції і припинити фінансову допомогу режиму Януковича.

Про це йдеться в офіційній заяві Форуму.

“ЄС повинен припинити фінансову допомогу уряду України і ввести санкції до законодавців, які проголосували за прийняття диктаторського законодавства. Форум громадянського суспільства вимагає ЄС та країни Східного партнерства підписати Хартію основних прав Європейського Союзу”, – йдеться у заяві.

“Керівний комітет Форуму громадянського суспільства Східного партнерства закликає Європейський Союз припинити усю фінансову допомогу уряду України і накласти заборону на поїздки для усіх 239 українських депутатів, котрі проголосували 16 січня 2014 за прийняття нових авторитарних законів, що обмежують право на свободу мирних зібрань, об’єднань та свободу слова”, – йдеться у заяві, направленій Кетрін Ештон, Віце-президенту Європейської комісії і Верховному представнику ЄС із закордонних справ і політики безпеки Ради Європи, Штефану Фюле, Єврокомісару з питань розширення і політики сусідства, Мартіну Шульцу, голові Європейського парламенту та Міністрам закордонних справ країн-членів ЄС.

“Санкції ЄС повинні включати замороження фінансових активів, що знаходяться на території ЄС, українських законодавців і повинні бути застосовані і до президента Віктора Януковича, який підписав введення цих законів в дію”, – йдеться у документі.

У заяві наголошується, що нещодавно прийняті в Україні заходи включають – закон про цензуру (радянського типу) та закон про наклеп, що дозволяють прокурорам ініціювати кримінальне переслідування задля викорінення критики влади. Також закони унеможливлюють роботу будь-яких незалежних ЗМІ в мережі Інтернет, через прийняття наступних мір покарання: накладення штрафів та конфіскації серверів, які не мають спеціальної ліцензії, виданої урядом.

“У той час як особи, відповідальні за насильство щодо мирних демонстрантів на Євромайдані, залишилися безкарними, нове законодавство ставить під загрозу свободу мирних зібрань, вираження думок і об’єднань та передбачає тюремні терміни від 10-15 років за масові порушення або протести. На основі цього, усі мирні протестувальники в Україні можуть бути ув’язненими уже на цих вихідних”, – йдеться у документі.

“Голосуючи за прийняття нових законів, політики з правлячої партії України перетнули межу до авторитарного правління, призупиненням демократії та основних прав людини. Нове законодавство суперечить зобов’язанням України як члена Ради Європи і нехтує відповідними зобов’язаннями, викладеними в ініціативі Східного партнерства”, – сказано у заяві.

Крім того, Форум громадянського суспільства зазначає, що українські органи влади прийняли аналогічне до російського законодавство, що ставить клеймо «іноземного агента» на неурядові організації, що отримують гроші з міжнародних джерел, а також накладає додатковий тягар оподаткування на неурядові організації.

“На даний час вкрай важливо, щоб ЄС також відкрито підтримав представників громадянського суспільства і громадян, які бажають вільно висловлювати свою думку в країнах Східного партнерства”, – підкреслюється у заяві.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.