Авторські статті

Громадяни зможуть отримувати кадастрові послуги через Інтернет

Найближчим часом до Верховної Ради України буде внесено законопроєкт щодо спрощення надання кадастрових послуг. Документом передбачено впровадження електронних послуг із надання заявникам витягів із Державного земельного кадастру про земельну ділянку та унеможливлюються корупційні дії в цьому процесі.

Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства Ігор Швайка.

На сьогодні Держземагентством України та його територіяльними органами надаються адміністративні послуги, серед яких найбільш затребуваною є отримання витягу про земельну ділянку з Державного земельного кадастру. Такі відомості надаються на платній основі. Водночас оплата послуг здійснюється шляхом попереднього перерахування коштів через банки або відділення поштового зв’язку, де підтвердженням оплати є платіжне доручення або квитанція з відміткою банку чи відділення поштового зв’язку.

“Ми маємо можливість спростити б’юрократичну процедуру, яка передбачає безпосереднє звернення громадянина до районного відділу земельних ресурсів за місцем розташування ділянки та постійний контакт заявників з державними реєстраторами або посередницькими комерційними структурами, витрачання зайвих коштів і часу на очікування результатів. Враховуючи міжнародний досвід із надання електронних послуг земельного кадастру та нарікання та скарги з боку громадськости й бізнесу на б’юрократизм і корупцію в цьому питанні, я дав доручення Держземагентству розробити відповідні зміни до законодавства та до технічного функціоналу Національної кадастрової системи, які максимально спростять процес надання адмінпослуг в оформленні витягів із Державного земельного кадастру”, – зазначив Ігор Швайка.

Відповідні законодавчі зміни вже напрацьовано і найближчим часом їх буде внесено на розгляд парламенту. Згідно з цими нововведеннями, заявнику надається можливість за власним бажанням обрати зручну для нього форму запиту на отримання витягу про земельну ділянку з Державного земельного кадастру, а також спосіб отримання такого документу: на власну електронну скриньку за допомогою інтернет-сервісів, або за допомогою послуг Укрпошти, або через місцеві центри надання адміністративних послуг, або у державного кадастрового реєстратора. Оплачувати послуги також можна буде через платіжні системи інтернет-ресурсів.

“Наші громадяни зможуть на власний розсуд обирати спосіб отримання відомостей із кадастру й спосіб оплати цих послуг, а також позбавитися необхідности звертатися не лише безпосередньо в органи земельних ресурсів, а й до посередників й платити за це додаткові кошти. Крім того, роботу Держземагентства буде переформатовано й удосконалено. Буде усунуто мережу посередницьких структур, які поприщеплювалися навколо агентства та його територіяльних органів, а спілкування громадян із чиновниками буде зведене до мінімуму, що автоматично унеможливить корупційну складову”, – наголосив міністр.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

4 коментарів

  1. Щоб швидко надавати послуги із державного земельного кадастру потрібно щоб в тому кадастрі щось було хоть якась інформація, я отримував витяг у земресурсах і спостерігав щоб надати мені витяг кад. реєстратор перерив пів архіва потім вніс всю інформацію ще про покійного батька а потів видав витяг. Пан Швайка зберіть пропозиції у реєстраторів почуйте їхні проблеми, не всі земельники корупціонери і злочинці.

  2. Одні роздали брату-свату , другі спростять їм оформлення. Просто прекрасно. Де тут якийсь розвиток ?

  3. За приватизацию земельного участка 15 соток, который приобрели 25 лет назад и которым пользовались как пастбищем для коз потребовали внести “благотворительный” взнос в Сельсовет ( пока 1000 грн.) Фирма за подготовку документов на приватизацию запросила 16000 грн., объяснив, что из этой суммы 10000 грн.- коррупционная составляющая. Просто нет слов. Когда они нажрутся?

  4. Це все для тих , хто вже скористався різними методами і попередніми урядами, і має у власності певну територію !
    А коли можна буде через інтернет отримати давно обіцяну всім українцям земельну ділянку (під забудову, сад, город) тим у кого немає нічого у цій державі ?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.