У Хрестопоклінну неділю, 12 березня, у патріаршій прокатедрі Святої Софії у Римі молилися особливу Хресну дорогу під звуки війни.
Пройти шлях нашого Спасителя, жертвуючи свою молитву за мир в Україні, прийшли представники дипломатичного корпусу, душпастирі Апостольського екзархату для українців-католиків візантійського обряду в Італії, отці Чину святого Василія Великого та численно зібрані віряни.
Кожна стація супроводжувалася роздумами, які в 14-й день війни написав монах-редемпторист о. Михайло Іваняк, що на той момент перебував в окупації у Чернігові. У часі молитви дерев’яний хрест тримали вірні греко-католицьких парафій, представники українських благодійних організацій і молодіжних спільнот, учителі Католицької школи Святої Софії, монашество й семінаристи Папської колегії в Римі.
Молитви «Отче наш» та «Богородице Діво» між стаціями звучали дев’ятьма мовами: англійською, французькою, іспанською, словацькою, латвійською, латинською, німецькою, польською та українською. Роздуми теж зачитували кількома мовами, щоб у спільності призадуматися над стражданнями Христа та випробуваннями, які сьогодні долає український народ.
На закінчення Хресної дороги апостольський екзарх для українців-католиків візантійського обряду в Італії владика Діонісій Ляхович виголосив проповідь, пригадуючи про жахливі реалії війни в Україні.
«Ми перебуваємо наприкінці Хресної дороги серед галасу війни в Україні. Хресна дорога Ісуса стає і нашою, а в цей момент — Хресною дорогою всієї України. Справді, слідом за святим Павлом ми доповнюємо в нашій плоті, у нашій жорстокій історії „те, чого ще бракує скорботам Христовим для його тіла, що ним є Церква“ (Кол. 1, 24). Що більше, як Ісус — „Агнець Божий, що бере на себе гріх світу“ (Ів. 1, 29), так і Україна бере на себе гріхи світу та зберігає світ від апокаліптичної катастрофи у випадку світового конфлікту зі стратегіями нападу й контрнаступу ядерної атаки та протидії», — наголосив владика Діонісій.
Після чування над страстями Христовими відбулася поминальна Панахида за жертвами, життя яких забрала несправедлива війна.
Після вшанування пам’яті спочилих українців ректор прокатедри Святої Софії о. Марко-Ярослав Семеген звернувся зі словами подяки за спільні моління до присутніх: «Дякую за те, що сьогодні ви є киринейцями, які своєю працею, служінням та підтримкою підставляють плече під цей важкий тягар війни, яку несе наша країна. Нехай Господь щедро винагородить всіх Вас і додасть нам сили».
Наприкінець присутні могли прихилити коліно та стати в молитві за мир в Україні перед частицею животворного Хреста, неділя поклоніння якому звершувалася.
Департамент інформації УГКЦза матеріалами Апостольського екзархату в Італії