ЄС|NATO

Хорватія з січня 2023 року вступить до Шенгену

Вето Австрії на розширення Шенгену: Румунія повідомляє що це «різдвяний подарунок для путіна»

Міністр внутрішніх справ Австрії Герхард Карнер (ÖVP) у четвер проголосував проти прийняття до Шенгенської зони Болгарії та Румунії. Він обґрунтував вето, насамперед, великою кількістю заяв про надання притулку в Австрії та зажадав від Комісії ЄС вжити додаткових заходів. Як контраргументи наводилися корупція й те, що Болгарія не достатньо дотримується прав людини.

Хорватії ж у четвер було дано зелене світло на вступ до Шенгену

Це означає, що з січня до безвізової зони увійдуть 27 європейських країн. Серед них 23 країни ЄС, Швейцарія, Норвегія, Ісландія та Ліхтенштейн. Щоб країна приєдналася до Шенгенської зони, потрібна згода всіх існуючих членів.

Вето Австрії викликало критику та нерозуміння з боку урядів Болгарії та Румунії

Найбільш різкі слова, мабуть, знайшов лідер правлячих соціалістів Румунії (PSD) та голова нижньої палати парламенту Марчел Чіолаку. Наклавши вето, уряд Австрії послужив «російським інтересам» і зробив лідеру Кремля Володимиру Путіну «несподіваний різдвяний подарунок». «Абсурдне та несправедливе голосування» в Австрії «безперечно, матиме наслідки». У четвер увечері було викликано посла Австрії в Бухаресті Адельхайда Фолі. Глава уряду Румунії Ніколає Чука з Ліберальної партії (PNL) був налаштований дещо менш войовничим. Він сказав, що за всього бажання не може зрозуміти «негнучкість австрійського федерального уряду». Однак Румунія не збирається відмовлятися від вступу до Шенгенської зони, тим більше, що всі інші країни ЄС висловилися за це.

Міністр внутрішніх справ Болгарії Іван Демерджієв назвав вето Австрії та Нідерландів проти вступу до Шенгенської зони «політично вмотивованим». Однак Болгарія не хоче вживати контрзаходів, а Австрія дала зрозуміти, що готова піти на компроміс. Однією з пропозицій Болгарії є змішане патрулювання кордону з австрійськими прикордонниками.

“На відміну від Австрії, з Нідерландами складніше”, – сказав міністр внутрішніх справ. Як контраргументи наводилися корупція і те, що Болгарія не буде достатньо дотримуватися прав людини.

За матеріалами: https://www.krone.at/
Фото: EPA

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України