ЄС|NATO

Bloomberg: Анкара хоче організувати експорт туркменського газу до Європи в обхід росії

Туреччина має намір стати ключовим транзитером газу до Європи

Туреччина, Азербайджан і Туркменістан наступного тижня проведуть зустріч на рівні президентів, на якій обговорюватиметься можливість експорту туркменського газу до Європи.

Про це повідомило агентство Bloomberg з посиланням на джерела в керівництві Туреччини, пише Ліга.

Ідея полягає в тому, щоб транспортувати газ через Каспійське море на танкерах до Азербайджану, а звідти – трубопроводом до Туреччини та далі в Європу.

Говорити про терміни реалізації такого плану поки що рано, але Туреччина прагне використати своє стратегічне розташування для того, щоб стати ключовим маршрутом транзиту газу в Європу. Для цього вона планує подвоїти потужність Трансанатолійського газопроводу (TANAP) до 32 млрд куб. м. Азербайджан уже експортує газ до Європи, тоді як величезні ресурси Туркменістану в основному залишаються невикористаними.

За даними статистичного огляду BP, третина газу, який зараз видобувається в Туркменістані, експортується до Китаю. Решта йде на внутрішні потреби або до росії. До 2006 року Україна теж імпортувала газ по прямих контрактах з Туркменістану, поки такі постачання не заблокувала рф.

Доведені запаси туркменського газу становлять 13,6 трлн кубометрів на кінець 2020 року. Це приблизно третина від російських запасів.

Переговори президентів Реджепа Тайїпа Ердогана, Ільхама Алієва та Сердара Бердимухамедова відбудуться на каспійському курорті Аваза 14 грудня.

Нагадаємо, що 5 грудня набуло чинності ембарго на імпорт ЄС російської нафти морським шляхом.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України