Жителі великих міст іноді так хочуть втекти від цивілізації і побути наодинці з природою, але в той же час— щоб не втратити звичного комфорту. У цьому випадку ідеальним рішенням може стати Гонконг — багатомільйонне місто, оточене джунглями і субтропічними островами.
Сьогодні ми розповімо вам про одне з найпрекрасніших місць на нашій неосяжній планеті. Про місто, в якому, потрапивши туди хоча б один раз, хочеться залишитися на все життя. З одного боці, це продуманий до дрібниць мегаполіс, але в той же час, коли набридне міська суєта, в будь-який момент можна сісти на пором і через 40 хвилин перенестися на один з численних островів з білим піском, ромом, пальмами і буддистськими храмами, загубленими в джунглях.
В цьому місті кожен зможе знайте для себе щось особливе: хмарочоси, сучасну інфраструктуру, недорогі магазини, пляжі, джунглі з їх дивовижними мешканцями, колоритну місцеву культуру — все, що забажає душа досвідченого мандрівника. Гонконг — це прекрасна суміш британської, американської та китайської культур. Тут транспорт їздить і люди ходять по лівій стороні.
Долетіти можна літаком з Києва в Гонконг. Вартість квитка в один кінець починається від $300, у залежності від часу року.
Проживання у Гонконгу і на оточуючих його островах коливається в межах $20 за двомісний номер у хостелі і до $2 000 за готелі класу люкс.
Обід в місцевому кафе обійдеться в $8, стільки ж буде коштувати меню mcdonald’s, який є самим популярними кафе серед туристів, тому знаходиться майже на кожному перехресті. Для любителів здорової їжі тут внесли в меню рис з овочами, локшину і різні салати.
Місто Гонконг
Залишивши речі в готелі, вирушайте в район Централ, тому що вся міське життя відбувається саме тут. Якщо ваш готель знаходиться на іншому березі, то кращим варіантом буде сісти на пором. Метро в Гонконзі невиправдано дороге, тому ним варто користуватися тільки у виняткових випадках. Пором через протоку коштує 50 американських центів. Вийшовши на Централі, ви опинитеся в круговороті міського життя. Для більш комфортної прогулянки рекомендуємо користуватися картами Google, на яких відзначені всі міські визначні пам’ятки та цікаві місця.
Тут же знаходиться один з найбільших у світі магазинів Apple, де ціни на продукцію значно нижчі від українських і навіть європейських. Поруч незліченна кількість бутиків, магазинів техніки і сервісів. Гонконг є вільною економічною зоною, тому податки на багато товарів тут дуже низькі або відсутні взагалі. Така ситуація сприяє тому, що ціни на звичні нам речі значно нижчі, ніж в Україні. Завзяті шопоголіки відчують себе тут в раю. Жителі південно-східної Азії з’їжджаються в Гонконг за покупками.
Любителі природи віддають перевагу прогулянці на пік Вікторія — найвищій точці над містом, з якої в ясну погоду можна побачити місто Макао і навіть далекі обриси Китаю. І, природно, ви зможете повною мірою насолодитися казковим видом на місто, яке ще більш прекрасне у вечірній час доби.
Дістатися до піку Вікторія можна на автобусі прямо з пірсу, на який прибуває пором. Також ви можете взяти таксі, або пройтися пішки. З набережної до вершини піку шлях займає близько години. Але якщо посередині дороги втомитеся, можете скористатися фунікулером. Але ми все ж рекомендуємо підніматися на пік пішки, адже по дорозі вас буде чекати унікальний парк тропічних і субтропічних птахів, старі британські споруди, в тому числі і англіканська церква XIX століття, а далі стежка проляже через справжні джунглі. Задоволення і враження гарантовані.
Острів Ченг-Чау
Справжніми перлинами Гонконгу є острови, які оточують його з усіх боків. Перший острів, на який ми настійно рекомендуємо відправитися, — Ченг-Чау (Cheung-Chau). Це зовсім невеликий острівець в 40 хвилинах шляху на поромі від району Централ. Квиток на пором коштує $5, але будь-які гроші варті того, щоб побувати в цьому райському куточку планети.
На Ченг-Чау заборонений будь- який колісний транспорт, крім велосипедів. Виняток становлять тільки лікарі швидкої допомоги, пожежники і поліцейські. Вони пересуваються на маленьких кумедних електромобілях. Оскільки це рибальський острів, то буде зайвим описувати всілякі морські делікатеси, доступні тут. Після виходу з порома вас зустрічає спокійне, умиротворене містечко, біля пристані ліниво колишуться рибальські човни, а над головами літають сонні чайки. Щоб обійти весь містечко, достатньо лише години неспішної прогулянки, але скільки чудових речей можна побачити за цю годину. На іншому кінці острова знаходиться пляж з білим піском і численними барами і розвагами. Пройшовши трохи далі, ви заглиблюєтеся в джунглі, де рідко можна зустріти людину, хіба що ченців, які збирають хмиз, або закохані пари, які вирішили сховатися від цікавих очей. Настійно рекомендуємо прогулятися на заході по безлюдному кам’янистому узбережжі, спостерігаючи за вітрильниками і чайками, які невпинно ловлять рибу в спокійних водах затоки.
Острів Лантау
Територія цього острова більша Гонконгу і прилеглих островів, але до останнього часу він залишався досить нерозвиненим, а населення становило близько 200 тис. чоловік. На даний момент він активно розвивається, будуються житлові масиви, які можуть вмістити десятки тисяч жителів. Також острів має важливе стратегічне та туристичне значення, тут знаходяться міжнародний аеропорт і Діснейленд — два найбільш відвідуваних місця в Гонконзі. Ще одним з аргументів, чому варто їхати на Лантау, є 30-метрова статуя Будди, побудована на початку XIX століття. Знаходиться вона посеред величезного національного парку, який займає більшу частину площі острова. Якщо заглибиться в гущавину джунглів, можна знайти безліч дивовижних рослин, тварин і комах, яких складно знайти де-небудь ще.
Дістатися до Лантау можна на метро з будь-якої точки Гонконгу або ж на поромі від пристаней в районі Централ. З міркувань економії грошей і споглядання краси видів з вікна, ми настійно радимо скористатися поромом. На острові рекомендуємо поласувати місцевою національною їжею та фруктовими коктейлями, а так само скупатися в численних затоках, що оточують острів з усіх боків.