Авторські статтіТехно

Хмарні сервера безкоштовно опалюють будинки в Нідерландах

Голландські програмісти запропонували використовувати працюють сервера в якості електро-радіаторів для обігріву будівель і таким чином раціонально використовувати генеруються ними тепло. Новий спосіб опалення в даний час проходити випробування в 5-ти багатоквартирних житлових будинках Голландії. Тест триватиме до кінця року.

Традиційно для захисту серверів від перегріву в центрах обробки даних використовуються великі промислові системи охолодження, які відводять тепло від будівель і охолоджують пристрою.

Тому більшість інтернет-гігантів часто розміщуються свої дата-центри в північних країнах, де переважають низькі середньорічні температури, щоб здешевити процес охолодження серверів.

Голландські розробникі пішли іншим шляхом, вирішивши перетворити сервери в радіатори для обігріву будинків. На цю ідею їх наштовхнула звичайна потреба. Як-то вони знімали погано опалювальне приміщення і, щоб зігрітися, подсовывались ближче до працюючих комп’ютерній ютерів.

Потім вони вирішили перетворити свої хмарні сервера в повноцінні радіатори і пропонувати цю послугу людям на взаємовигідних умовах. З одного боку компанія економити електроенергію, що витрачається на харчування своїх центрів обробки даних, а з іншого ефективно використовує тепло від їх роботи для обігріву будинків.

Проект Nerdalize спочатку розвивався за рахунок власних коштів. Але пізніше вийшов на краудфандинговую майданчик SymBid, де успішно зібрав 55000 євро.

Зараз система проходити етап тестування. Стартап підписав угоду про партнерство з найбільшою голландської енергетичною компанією Eneco, клієнтська база якої включає понад двох мільйонів домогосподарств. Партнери встановили в будинках клієнтів Eneco перші сервери-радіатори, щоб зрозуміти, чи може система бути комерційно життєздатною альтернативою традиційним радіаторів.

Використовувана голландцями технологія заснована на системі охолодження, яка нагріває воду до температури від 50 до 65 градусів за Цельсієм за рахунок тепла, що генерується потужними процесорами. Творці стверджують, що система охолодження / опалення також є повністю пасивної, так що в ході її експлуатації не формується надмірне шумове забруднення.

Крім Nerdalize є й інші компанії, які прийшли до цієї моделі, наприклад німецька Cloud & Heat, який також використовує свої сервера для обігріву будівель і нагрівання води.

Джерело: rodovid.me

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.