Авторські статтіТехно

Хірургічну операцію вперше провели в невагомості. Фото

З метою відпрацювання навичок екстреної медичної допомоги в космосі канадські лікарі провели складний експеримент на борту науково-дослідного літака, під час польоту якого була створена невагомість.

Хірургічне втручання в організм при відсутності гравітації являє собою серйозну проблему цілого ряду серйозних причин. Пацієнта необхідно фіксувати на операційному столі, а внутрішні органи і кров прагнуть покинути тіло.

Експеримент, який повинен допомогти лікарям вирішити ці проблеми, пройшов на борту дослідницького літака Dassault Falcon 20, що імітує умови зниженої гравітації. Для цього літак виконує політ за параболічною дугою, у вищій точці якої екіпаж відчуває невагомість.

У ролі піддослідного пацієнта для операції по розтину черевної порожнини і ліквідації внутрішньої кровотечі виступав спеціальний жилет Cut Suit, виготовлений американською компанією Strategic Operations.

Цей надреалістичний тренажер, наповнений внутрішніми органами і штучною кров’ю, оснастили набором сенсорів і підключили до комп’ютера. У стані невагомості в Cut Suit включалися спеціальні насоси для створення кровообігу.

Система також вела моніторинг крововтрат «пацієнта» та фізіологічного стану хірургів, які виконували операцію. Унікальний у своєму роді експеримент завершився цілком успішно.

Популярная Механика

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України