Авторські статтіТехно

Гіперзвуковий снаряд пройшов перші випробування

Управління військово-морських досліджень США випробувало гіперзвуковоий снаряд HVP (Hyper Velocity Projectile) для перспективної електромагнітної гармати.


Снаряд здатний рухатися в шість разів швидше швидкості звуку на відстань до 160 км, що значно перевершує показники існуючих корабельних гармат. HVP набагато ефективніше традиційних артилерійських снарядів через велику швидкість руху і можливість коригування траєкторії.

Снаряд може керуватися в польоті за допомогою бездротового зв’язку найближчими безпілотниками, або радіолокаційною системою корабля. Все це дозволяє йому стати більш смертоносним, ніж ракети класу «земля-повітря», а його швидкість робить захист від HVP практично неможливим.

Наприклад, за допомогою корабельної багатофункціональною бойовою інформаційно-керуючої системи Aegis можна відстежити ворожий винищувач на відстані близько 30 км і вистрілити в нього снарядом HVP з існуючої 5-дюймової палубної гармати або рельсотрона. Процедура з урахуванням часу польоту займе всього лише 15 секунд, а швидкість пострілу не дозволить перехопити снаряд.

Снаряд не потребує власного палива, тому обійдеться значно дешевше крилатих ракет. Крім того, це дозволить підвищити безпеку есмінців і їх екіпажу. Передбачається, що основною пусковою установкою для снаряда стане все-таки експериментальний рейкотрон USN Railgun (на відео Gung Ho Vids).

Популярная Механика

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України