Гіперзвуковий снаряд пройшов перші випробування

Управління військово-морських досліджень США випробувало гіперзвуковоий снаряд HVP (Hyper Velocity Projectile) для перспективної електромагнітної гармати.


Снаряд здатний рухатися в шість разів швидше швидкості звуку на відстань до 160 км, що значно перевершує показники існуючих корабельних гармат. HVP набагато ефективніше традиційних артилерійських снарядів через велику швидкість руху і можливість коригування траєкторії.

Снаряд може керуватися в польоті за допомогою бездротового зв’язку найближчими безпілотниками, або радіолокаційною системою корабля. Все це дозволяє йому стати більш смертоносним, ніж ракети класу «земля-повітря», а його швидкість робить захист від HVP практично неможливим.

Наприклад, за допомогою корабельної багатофункціональною бойовою інформаційно-керуючої системи Aegis можна відстежити ворожий винищувач на відстані близько 30 км і вистрілити в нього снарядом HVP з існуючої 5-дюймової палубної гармати або рельсотрона. Процедура з урахуванням часу польоту займе всього лише 15 секунд, а швидкість пострілу не дозволить перехопити снаряд.

Снаряд не потребує власного палива, тому обійдеться значно дешевше крилатих ракет. Крім того, це дозволить підвищити безпеку есмінців і їх екіпажу. Передбачається, що основною пусковою установкою для снаряда стане все-таки експериментальний рейкотрон USN Railgun (на відео Gung Ho Vids).

Популярная Механика

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

19 + sixteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh