Новини

Генеральна прокуратура має всі матеріяли щодо планів, наказів та безпосередніх виконавців убивств людей в центрі Києва 18–20 лютого

3 квітня 2014 року виконувач обов’язків Генерального прокурора України Олег Махніцький, міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков та голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко дали спільний брифінг для ЗМІ, де оприлюднили нові факти про перебіг розслідування кримінальної справи щодо масового вбивства учасників протестних акцій в центрі Києва 18–20 лютого 2014 року.

Інформуючи громадськість про хід розслідування, в. о. Генпрокурора Олег Махніцький зокрема повідомив: “Встановлено осіб, які брали безпосередню участь у розстрілі людей в центрі столиці; уже затримано 12 працівників спецпідрозділу “Беркут” із так званої Чорної роти, зокрема командира цього спецпідрозділу. Також є інформація про тих, хто застосовував так званих “тітушків” під час протестних заходів”.

Очільники ГПУ, МВС та СБУ повідомили: точно доведено, що вбивства відбувалися за особистими наказами Януковича. Слідчі органи також підтвердили, що вказівку розпочати “антитерористичну операцію”, а фактично фізичне знищення протестувальників, віддав 18 лютого особисто екс-голова СБУ Якименко. Також встановлено, що того ж дня його злочинні накази почали виконувати і підрозділи Служби безпеки України, озброєні автоматами та снайперськими гвинтівками. На брифінгу було названо конкретні місця, де перебували снайпери 18 лютого: це були 2 групи по 7 офіцерів, одна з яких розташувалась на даху будинку на Хрещатику, 7-11, друга – на Костьольній, 6. 20 лютого снайпери перебазувалися ближче до Адміністрації Президента.

Відомо, що стрільбою на вулиці Інститутській з боку Жовтневого палацу керував майор міліції Дмитро Садовник. Експертиза зброї підтвердила, що вогонь вели прицільно. Також є відео- та фотоматеріяли, які чітко засвідчують особу кожного зі стрілків та їхню причетність до трагічних подій. Прокуратура та слідчі органи мають беззаперечні докази, аби висунути звинувачення у вбивствах людей учасникам бандформувань, накази яким віддавали керівники МВС. Також стало відомо про зв’язок екс-міністра МВС Захарченка та керівника медія-холдингу “Контакт” Віктора Зубрицького, який забезпечував зв’язок між силовиками та бандитами. Викраденням та катуванням людей займався Олексій Чоботарьов – саме він “кришував” від імені “сім’ї” обіг горілчано-тютюнової продукції в Україні. Він же причетний і до вбивства журналіста В’ячеслава Веремія. До цієї ж групи “відповідальних” входили і екс-начальник ГУБОЗ МВС України Станіслав Рогозін і Євген Жилін, лідер громадської організації “Оплот”, яка безпосередньо займалася підпалами будівель та автомобілів. Цих трьох затримано, вони дають показання.

Керівники Генпрокуратури, МВС та СБУ також наголосили, що чекають від керівництва Росії пояснень: що робили 26 співробітників ФСБ Росії на території полігонів СБУ. Також Служба безпеки встановила, що в 20-х числах січня в аеропортах Гостомель та Жуляни приземлялися транспортні літаки з Росії, які привезли 5 100 кг зброї, вибухівки та спецзасобів, серед яких засоби для пригнічення психологічної стійкости супротивника.

Олег Махніцький підкреслив: “Генеральна прокуратура має всі матеріяли щодо планів, наказів та безпосередніх виконавців. При цьому колишнє керівництво спецпідрозділу “Альфа” співпрацює зі слідством. У той же час, чимало фактів, уже відомих слідству, поки що не можна оприлюднювати, аби не завадити ходу розслідування й гарантувати, що винних буде законним шляхом притягнуто до відповідальности за скоєні злочини”.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України