Подорожі

Як перестати сидіти вдома і почати жити на німецькій фермі

Євгенія Палаш

Creative Copywriter at MacPaw

Що таке програма HelpX і кому вона підходить? Чого чекати і що потрібно, щоб відправитися назустріч новому досвіду? Євгенія розповіла про те, чому рішення відправитися працювати на німецьку ферму стало одним з кращих в її житті, і чому вам обов’язково варто це спробувати.

На горизонті маячити безвиз, а це значить, що наврядчи-годи в нашій тлінній життя української з’явиться місце справжніх пригод, для яких не потрібен товстий гаманець. Явились в місті У 2017 я вирішила виконати велику дитячу мрію і поїхала жити на місяць в Німеччину, на приватну стайню в окрузі Кельна. 300 баксів на квітки в обидві сторони і трохи кишенькових грошей — ось і всі витрати. Але давайте почнемо з початку.

Коли ви думаєте про подорожі і життя “в Європі”, ви уявляєте короткочасні поїздкі на пару днів, в кращому випадку бюджетний євротур по друзям і хостелам. Гроші на все це старанно накопичуються, а потім досить швидко закінчуються, навіть якщо ви не особливо ходили по ресторанах.

В результаті виявляється, що пора їхати додому і збирати на наступний виліт. До того ж, туристичні поїздкі зливаються в досить бляклий досвід з одноманітно-красивих містечок, а мені завжди здавалось, що це чогось неабияк бракує. Ніби дивишся на будинок зовні, а всередину не пускають.

Що таке HelpX

HelpX – це як Work and Travel, тільки без бюрократії і ось цього всього. Працює у всьому світі, коштує 30 доларів за реєстрацію.

Суть: є ві — людина з мірно обертовим шилом, яке не дає вам сидіти на місці. А також є мільйон добрих людей, які люблять культурний обмін і яким потрібна допомога по господарству. І є сайт HelpX, де ви можете знайті один одного. Основа вашої транзакції: ві їм роботу, вони вам їжу і дах над головою. Як в старі-добрі.

Процес: створюємо профайл, описуємо що хочемо/можемо/вміємо робити, ну і куди хочемо поїхати. Знаходимо хостів (приймаючу ‘ ю або організацію) в списку по країнах або тегам, я шукала по тегу “коні”. Пишемо їм, пропонуємо приїхати, обговорюємо умови, беремо квітки і вперед.

Плюси: ніякої формальності, тільки verbal agreement, швидко, просто, дуже легко. Можна жити в будь-якій країні, куди пускають без візи (або куди вона у вас відкрита) і нічого за це не платити. Ви повністю поринаєте в культуру країни зсередини. Це крутіше навчання, тому що не розбавлене інтернаціональними студентами, і крутіше туризму, тому що без стандартного маршруту “готель-музей-кафе-аеропорт”.

Мінуси: кажучи “ніякої формальності”, I mean it. Їдете на свій страх і ризик, страховка робиться самостійно, ніяких вам гідів, що зустрічають в аеропорту, олл-инклюзивов, гарантій, рефандов. Нічого. Хости не можуть допомогти з документами, так що якщо у вас немає візи країни, то у вас немає візи країни. Ну і умовний мінус для любителів залягти на дивані: треба працювати.

Вимоги: англійська (або мовою країни) достатній для листування і побутового спілкування. Мінімальна фізична підготовка, тому що якщо ви після години роботи падаєте від втоми, хости можуть засумніватися в доцільності вашої допомоги. Пам ” ятайте, що їдете допомагати, а не жити задурно.

Підготовка: вибір країни та хоста

Мій вибір припав на Німеччину не випадково. Коли мені було 14 років, я сиділа в брудній комірчині за київським іподромом і дивилася каталоги кінної амуніції. Сідла з цінами вище середньої зарплати по країні, пещені коні в ідеальних уздечках, навколо квіти в вазончиках і все таке казкове, що здавалось намальованим. Ну, не може воно й правда бути таким, думала я, озираючись на київські реалії. Хто б знав, як кажуть.

До того ж, з шкідливості я почала вчити німецьку півтора роки тому, незважаючи на те, що ні в школі, ні в університеті мені навіть алфавіту не дісталося. У мене був відкритий шенген, Німеччина недалеко, летіти дешево, ну і дитяча травма з німецьким каталогом кінної амуніції — загалом, як-то я навіть не особливо вибирала.

Знайте підходящого хоста виявилося досить непростим завданням. Варто звертати увагу на ті, чого від вас чекають. Якщо в списку робіт зазначено, наприклад, іноді посидіти з дитиною, а ви не впевнені, з якого боку підходити до дітей і навіщо — напевно варто шукати далі. Важливо і ті, скільки робочих годин вказано в оголошенні. Вас можуть спробувати змусити працювати з 7 ранку до 7 вечора, і тоді буде не до знайомства з країною. Норма для волонтера — 4-6 годин в день.

Останній ключовий момент – це опис сім’ї або організації. Мої хости — вегетаріанці, але не проти, якщо я по вихідних з’єднання їдаю весь currywurst (традиційні сосиски), до якого можу дотягнутися. Якщо ви потрапите до ідеологічних веганам, є ризик, що вони при вигляді м яса виставляти вас за двері. А ідеологічні вегани серед новоявлених фермерів – не рідкість. Врахуйте релігійні і культурні особливості країни, в яку ви їдете. Під час HelpX ви не захищені від навколишнього світу ліберальною політикою готелю, в якому залишаєтеся.

Основні ризики, які важливо врахувати перед поїздкою:

  1. Може не сподобається сім’я/організація. Візьміть достатня грошей, щоб зняти хостел, поки будете шукати іншу, або взяти зворотний квиток.
  2. Може не сподобається житло або їжа. Обговоріть з хостами, не мовчіть. Можливо, вони зможуть запропонувати щось ще.
  3. Можна захворіти. Це дуже дорого, так що не раджу їхати без медичної страховки.
  4. Вас можуть перевантажувати роботою. Нагадайте про догоду, не мовчіть.
  5. Врешті-решт, ряд стандартних превентивних заходів особистої безпеки: передайте рідним адреси і телефони, постійно тримайте контакт, слідкуйте за особистими речами і, в цілому, не втрачайте пильності.

Сім’я Schuh і будинок, який вони побудували самі

Почати мабуть варто з того, що мені пощастило. Я дуже вгадала з вибором хостів і локацією. В сім’ї Schuh троє людей, троє коней, дві собаки і дуже крутій кіт. Мама і тато виявилися приголомшливими людьми, з якими можна сидіти до ночі за келихом вина і сперечатися на будь-які теми. Катрін – взагалі окремий персонаж, який скрізь запізнюється (national shame), може підняти і понести колода розміром з ліхтарний стовп, випити за годину пляшку вина, виростити і виховати трьох коней, і між справою вчитися на парамедика. Усі чарівні, без винятку.

Сім’я живе в будинку в селі Reischof, в годині їзди від Кельна. Вони купили будинок в руїнах, тому що поруч було поле для коней. Практично повністю своїми руками вони разом зібрали з руїн красива будівля в староанглійській стилі, виростили навколо чудовий сад і побудували невелику стайню. Катрін каже, це дуже зблизило їх. Так як облаштування території все ще в процесі і паркан не фарбований, то вони вирішили покликати допомогу, so I was there.

Я живу тут вже три тижню, вигулюю лісі собак, їжджу верхи, розлякуючи оленів і зайців, тягаю гілки з пункту А в пункт Б і відчуваю себе, як у старої і дуже добрій казці. За цею годину мене звозили в Кельн і Аахен. В Аахені мені навіть пощастило потрапити на студентський движ з 80 людей в одній квартирі. Ось вже культурний обмін глибше нікуди, куди там рафінованим готелів.

Загалом, HelpX був одним з кращих рішень в моєму житті. І мільйон все могло піти не так, але замість цього склалося як не можна краще. Дорога, як і годиться, виникає під ногами йде, так що, треба йти, хлопці. Найкрутіші речі висять максимально далеко від нашого комфорту, і вони того варті.

Якщо ви готові на превеликий пригоди, самє годину створити профайл на HelpX і ткнути в точку на карті, в яку завжди так хотілося поїхати.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України