Фото місто-привида, на яке Путін скинув бомбу

Не варто лякатися, адже це місто нежиле. Це сталося в 2005 році, за кілька років до цього 10 тис. жителів було виселено з містечка, яке тепер стало містом-привидом.

1. Руїни Хальмер-Ю розташовані в 60 км на північний схід від Воркути.

У перекладі з ненецького назва міста означає «Річка в долині смерті». Ще до того як був побудоване місто, місцеві жителі ховали тут своїх померлих і вважали це місце святим.

2. Як і більшість місцевих міст, Хальмер-Ю виник завдяки вугільній промисловості.

У 1942 році геологи виявили тут поклади високоякісного вугілля. Проте геологічна експедиція завершилася трагедією: її учасники виявилися відрізані від Воркути з-за поганої погоди, і рятувальники змогли пробитися до них лише кілька місяців тому.

Після цього було вирішено заснувати в цьому місці місто. Його населення здатність становило менше 10 тис. чоловік і почав знижуватися після 1959 р. Для північних широт це був досить красиве місто: тут була бібліотека, два дитячих садки, загальноосвітня та музична школи, вечірня школа, лікарня, різні служби, пекарня, магазини.

3. Тут був розташований самий північний гастроном в республіці Комі.

Він був популярний не тільки серед місцевих жителів, його також відвідували представники кочових народів, що мешкають у цій місцевості, які розводили оленів. Вони купували тут їжу, м’ясні консерви, горілку та інші товари на кілька місяців вперед.

4. У 1993 році шахту закрили. А це означало, що міста теж більше не буде.

Кожному жителю міста виплатили компенсацію в 250 тис. рублів, щоб вони переїхали. Також були сплачені всі витрати на переїзд та виплачена зарплата на 4 місяці вперед.

5. Історики вважають, що це серйозно вдарило по державному бюджету. А ще виплати були затримані, все пройшло не дуже гладко.

6. В 1995 р. фінансування міста повністю припинилося.

Було відключено центральне опалення. Проте близько сотні сімей все ще жили там, гріючись дровами.

7. У тому ж, 1995 році розпочалася фінальна ліквідація міста з участю Омону.

Свідки розповідають, що поліція виламувала двері і силою запихала людей у вагони. Багато хто не могли дозволити собі придбати нові квартири в інших містах.

8. Руїни місцевої школи.

9. Всередині школи.

10. Але в місті були не тільки ці руїни.

Більша частина будинків була з дерева, але коли людей відвезли звідси, будинки спалили. Від них залишилися тільки печі з цегельної кладки як нагадування, що там стояли будинки.

11. Сталінська архітектура дісталася навіть сюди.

12. Деякі жителі, які ностальгують за часами Хальмер-Ю, досі повертаються в місто, кожне літо. Вони влаштовують танці в будівлі колишнього Будинку культури.

13. Сюди можна дістатися автостопом навіть взимку, і це простіше, ніж ви думаєте, адже тут проходити зимова дорога з Воркути до Північного Льодовитого океану, і вас можуть підібрати далекобійники.

14. 10 років тому місце стали використовувати в якості полігону для армії.

Його назвали «Пембой», і тут тестують ракети. Однак територія не огороджена і не охороняється. Поодинокі свідки не є великою проблемою, так як мандрівники нечасто сюди заходять.

15. Ось що залишилося від самої шахти.

Вона була побудована в 1951 р. почала працювати в 1957. Тут планувалося видобувати 600 тис. тонн вугілля щороку, хоча цієї цифри так і не досягли.

16. Вона була погано побудована і вимагала постійного ремонту. Шахта перестала працювати в 1994 р., але її будинку так повністю і не зруйнувалися.

17. Це колишня будівля залізничного вокзалу.

18. Зараз залізниця зруйнована.

19. Іноді в місто приїжджає наземний військовий транспорт.

20. Ах так, що ж щодо того, що Путін розбомбив місто?

21. Це сталося у 2005 році.

Путін був іншим пілотом на борту стратегічного бомбардувальника ТУ-160. Йому дозволили випустити ракету прямо в Будинок культури, якраз на ньому і видно напис «Мені боляче» на попередньому фото.

22. Це можна побачити на позначці 3:33 відео:

23. На позначці 4:40 можна побачити розбомблений гастроном у вогні. Офіцери на фото рознесли місто разом з президентом і тепер щасливі.

24. На цьому фото 1997 року місце все ще схоже на місто.

25. А ось як все виглядає зараз.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

ten + sixteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh