Авторські статтіФотогалерея

Фото місто-привида, на яке Путін скинув бомбу

Не варто лякатися, адже це місто нежиле. Це сталося в 2005 році, за кілька років до цього 10 тис. жителів було виселено з містечка, яке тепер стало містом-привидом.

1. Руїни Хальмер-Ю розташовані в 60 км на північний схід від Воркути.

У перекладі з ненецького назва міста означає «Річка в долині смерті». Ще до того як був побудоване місто, місцеві жителі ховали тут своїх померлих і вважали це місце святим.

2. Як і більшість місцевих міст, Хальмер-Ю виник завдяки вугільній промисловості.

У 1942 році геологи виявили тут поклади високоякісного вугілля. Проте геологічна експедиція завершилася трагедією: її учасники виявилися відрізані від Воркути з-за поганої погоди, і рятувальники змогли пробитися до них лише кілька місяців тому.

Після цього було вирішено заснувати в цьому місці місто. Його населення здатність становило менше 10 тис. чоловік і почав знижуватися після 1959 р. Для північних широт це був досить красиве місто: тут була бібліотека, два дитячих садки, загальноосвітня та музична школи, вечірня школа, лікарня, різні служби, пекарня, магазини.

3. Тут був розташований самий північний гастроном в республіці Комі.

Він був популярний не тільки серед місцевих жителів, його також відвідували представники кочових народів, що мешкають у цій місцевості, які розводили оленів. Вони купували тут їжу, м’ясні консерви, горілку та інші товари на кілька місяців вперед.

4. У 1993 році шахту закрили. А це означало, що міста теж більше не буде.

Кожному жителю міста виплатили компенсацію в 250 тис. рублів, щоб вони переїхали. Також були сплачені всі витрати на переїзд та виплачена зарплата на 4 місяці вперед.

5. Історики вважають, що це серйозно вдарило по державному бюджету. А ще виплати були затримані, все пройшло не дуже гладко.

6. В 1995 р. фінансування міста повністю припинилося.

Було відключено центральне опалення. Проте близько сотні сімей все ще жили там, гріючись дровами.

7. У тому ж, 1995 році розпочалася фінальна ліквідація міста з участю Омону.

Свідки розповідають, що поліція виламувала двері і силою запихала людей у вагони. Багато хто не могли дозволити собі придбати нові квартири в інших містах.

8. Руїни місцевої школи.

9. Всередині школи.

10. Але в місті були не тільки ці руїни.

Більша частина будинків була з дерева, але коли людей відвезли звідси, будинки спалили. Від них залишилися тільки печі з цегельної кладки як нагадування, що там стояли будинки.

11. Сталінська архітектура дісталася навіть сюди.

12. Деякі жителі, які ностальгують за часами Хальмер-Ю, досі повертаються в місто, кожне літо. Вони влаштовують танці в будівлі колишнього Будинку культури.

13. Сюди можна дістатися автостопом навіть взимку, і це простіше, ніж ви думаєте, адже тут проходити зимова дорога з Воркути до Північного Льодовитого океану, і вас можуть підібрати далекобійники.

14. 10 років тому місце стали використовувати в якості полігону для армії.

Його назвали «Пембой», і тут тестують ракети. Однак територія не огороджена і не охороняється. Поодинокі свідки не є великою проблемою, так як мандрівники нечасто сюди заходять.

15. Ось що залишилося від самої шахти.

Вона була побудована в 1951 р. почала працювати в 1957. Тут планувалося видобувати 600 тис. тонн вугілля щороку, хоча цієї цифри так і не досягли.

16. Вона була погано побудована і вимагала постійного ремонту. Шахта перестала працювати в 1994 р., але її будинку так повністю і не зруйнувалися.

17. Це колишня будівля залізничного вокзалу.

18. Зараз залізниця зруйнована.

19. Іноді в місто приїжджає наземний військовий транспорт.

20. Ах так, що ж щодо того, що Путін розбомбив місто?

21. Це сталося у 2005 році.

Путін був іншим пілотом на борту стратегічного бомбардувальника ТУ-160. Йому дозволили випустити ракету прямо в Будинок культури, якраз на ньому і видно напис «Мені боляче» на попередньому фото.

22. Це можна побачити на позначці 3:33 відео:

23. На позначці 4:40 можна побачити розбомблений гастроном у вогні. Офіцери на фото рознесли місто разом з президентом і тепер щасливі.

24. На цьому фото 1997 року місце все ще схоже на місто.

25. А ось як все виглядає зараз.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України