Авторські статтіТехно

Хакери створили понад 400 клонів AliExpress перед «чорною п’ятницею»

Понад 400 сайтів-клонів китайського інтернет-магазину AliExpress створені кібершахраями напередодні «чорної п’ятниці».

Компанія Group-IB попереджує користувачів мережі, що розпізнати підроблений сайт дуже важко, так як хакери повністю копіюють дизайн оргінильної торговельної площадки. Доменне ім’я зареєстроване шахраями, теж схоже на оригінальну назву.

Аудиторія такого помилкового сайту може досягати до 200 тис. чоловік в місяць. Кожен покупець в результаті буде ошуканим.

За повідомленням Group-IB, перед всесвітнім днем розпродажі в «чорну п’ятницю» виявлено 198 сайтів, незаконно скопіювали відомі бренди і торговельні марки. В основному доменні імена цих помилкових сайтів були зареєстровані в серпні цього року. У них один і той же хостинг-провайдер — ISPIRIA Networks Ltd, що знаходиться в Центральній Америці. З’ясовано, що клоновані такі ресурси, як Lamoda, аптека «Ріглі», Swatch і інші інтернет-магазини.

Шахраї продають контрафактну продукцію довірливим покупцям.

«Чорна п’ятниця – це мінне поле для покупців, – сказав Нік Вини, віце-президент з маркетингу Consumer Mobile і Small Medium McAfee, найбільшої в світі глобальної компанії з комп’ютерної безпеки. – Вона надає величезну можливість для кіберзлочинців. Мисливці за покупками повинні подумати, перш ніж передати свою особисту інформацію, щоб отримати найкращу пропозицію».

Вінні попереджує, що злочинці можуть ховатися за кожною ланкою і що «якщо оголошення про угоди в «чорну п’ятницю» виглядає дуже привабливо, щоб бути правдою, можливо, це шахраї». Він настійно закликає споживачів не бездумно натискати на рекламні оголошення, які публікуються в соціальних мережах, електронних листах або інших додатках для обміну повідомленнями. «Якщо у вашій поштовій скриньці є велика знижка, вам краще всього перевірити сайт, а не натискати на які-небудь посилання», – говорить він.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.