ЄС|NATO

Громов: Україна очікує отримання турецьких САУ T-155 Firtina

Україна очікує на постачання турецької самохідної артилерійської установки (САУ) T-155 Firtina калібру 155-мм.

Про це повідомив заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ бригадний генерал Олексій Громов в інтерв’ю Укрінформу, передає Голос українською.

“При цьому очікується надходження нових систем, які на даний час підрозділами ЗС України ще не використовувалися – таких як Archer, Firtina”, – заявив він.

Це перша згадка про можливе отримання Україною турецької артилерії.

“Усі зазначені системи є очікуваними та бажаними у підрозділах як ЗСУ, так і інших складових Сил оборони України”, – додав Громов.

T-155 Firtina

САУ T-155 Firtina це локалізована турецька версія відомої корейської гаубиці K9 Thunder.  Згідно із заявами представників турецького ОПК, вони змогли опанувати виробництво усіх складових K9, окрім силової установки.

Від корейської САУ Firtina відрізняється модифікованою баштою, шасі та турецькою системою управління вогнем.

Туреччина планувала закупити 350 одиниць T-155 Firtina. За останніми публічно доступними даними, для турецької армії виробили близько 280 САУ.

Турецька промисловість реалізує проєкт Firtina II.

Турецька САУ Т-155 Firtina II
Турецька САУ Т-155 Firtina II

 

Оновлена машина, у порівнянні з попереднім варіантом Т-155 Firtina, отримала нову систему управління вогнем, що враховує велику кількість параметрів, необхідних для підвищення точності стрільби. Для навідника та командира впроваджено тепловізійні та телевізійні прилади.

Встановлено кондиціонер, який підтримує постійну температуру для боєприпасів. Є повністю автоматична система перезаряджання з маніпулятором, що дозволяє робити до восьми пострілів за хвилину. В результаті кількість членів екіпажу скорочено з п’яти до чотирьох осіб.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України