Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман нагадав, що ухвалювати рішення про зниження цін на газ для населення можна тільки за згодою міжнародних партнерів.
Рішення України знизити ціни на газ, ухвалене в односторонньому порядку, загрожує втратою підтримки з боку міжнародних партнерів, зокрема фінансової. Про це заявив на селекторній нараді з питань забезпечення населення централізованим теплопостачанням Володимир Гройсман. Відеозапис засідання опубліковано в YouTube.
“Ми з липня 2017 року максимально хотіли уникнути питання підвищення цін на газ. Ми просто не змогли цього зробити… Це (зниження цін на газ. – “Гордон“) можливо зробити тільки тоді, коли буде консолідована домовленість з усіма нашими міжнародними партнерами. В односторонньому порядку Україна це зробити не може”, – зазначив прем’єр.
Гройсман попередив, що спроби знизити ціни на газ без погодження з партнерами України можуть призвести до тяжких наслідків.
“Якщо хтось каже, що ми це зробимо в односторонньому порядку, знайте: на наступний день від нас відмовиться весь цивілізований світ, як від партнерів – і заведуть країну у глибоку економічну кризу… Ми цього допустити не можемо і тому змушені були йти на непопулярні і неприйнятні навіть кроки, іншого варіанти у нас не було”, – пояснив прем’єр.
Нагадаємо, Кабінет Міністрів України 19 жовтня 2018 року ухвалив рішення підвищити з 1 листопада 2018 року ціни на газ для населення на 23%, до 8550 грн за 1000 м3. Прем’єр-міністр Володимир Гройсман запевняв, що після підвищення ціни на газ тарифи на тепло й гарячу воду можуть зрости не більш ніж на 16% і що зростання тарифів не вплине на отримувачів субсидій.
Згідно з меморандумом між Україною та МВФ у межах нової програми співпраці, ціну на газ для населення мають знову підвищити з 1 травня 2019 року. Регулювання повинні скасовані до 1 травня 2020 року.