Гройсман зробив заяву щодо ціни на газ для населення

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман нагадав, що ухвалювати рішення про зниження цін на газ для населення можна тільки за згодою міжнародних партнерів.

Рішення України знизити ціни на газ, ухвалене в односторонньому порядку, загрожує втратою підтримки з боку міжнародних партнерів, зокрема фінансової. Про це заявив на селекторній нараді з питань забезпечення населення централізованим теплопостачанням Володимир Гройсман. Відеозапис засідання опубліковано в YouTube.

“Ми з липня 2017 року максимально хотіли уникнути питання підвищення цін на газ. Ми просто не змогли цього зробити… Це (зниження цін на газ. – “Гордон“) можливо зробити тільки тоді, коли буде консолідована домовленість з усіма нашими міжнародними партнерами. В односторонньому порядку Україна це зробити не може”, – зазначив прем’єр.

Гройсман попередив, що спроби знизити ціни на газ без погодження з партнерами України можуть призвести до тяжких наслідків.

“Якщо хтось каже, що ми це зробимо в односторонньому порядку, знайте: на наступний день від нас відмовиться весь цивілізований світ, як від партнерів – і заведуть країну у глибоку економічну кризу… Ми цього допустити не можемо і тому змушені були йти на непопулярні і неприйнятні навіть кроки, іншого варіанти у нас не було”, – пояснив прем’єр.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України 19 жовтня 2018 року ухвалив рішення підвищити з 1 листопада 2018 року ціни на газ для населення на 23%, до 8550 грн за 1000 м3. Прем’єр-міністр Володимир Гройсман запевняв, що після підвищення ціни на газ тарифи на тепло й гарячу воду можуть зрости не більш ніж на 16% і що зростання тарифів не вплине на отримувачів субсидій.

Згідно з меморандумом між Україною та МВФ у межах нової програми співпраці, ціну на газ для населення мають знову підвищити з 1 травня 2019 року. Регулювання повинні скасовані до 1 травня 2020 року.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

five − four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh