Гройсман закликав службу зайнятості боротися з трудовою міграцією

Прем’єр міністр України вважає можливим за кілька років зупинити трудову міграцію з України.

Гройсман закликав службу зайнятості боротися з трудовою міграцією. Робота служб зайнятості в Україні має бути переорієнтована на системну боротьбу з трудовою міграцією та на підтримку створення нових робочих місць.

Про це заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман, виступаючи у Верховній Раді. “Наше завдання сьогодні – переорієнтувати роботу служб зайнятості на утримання безробітних, на підтримку створення нових робочих місць, на мотивацію створення робочих місць і підвищення заробітних плат. Це важливе питання оплати праці українців, і як тільки ми зможемо, наша економіка дозволить забезпечити відповідне зростання, який буде порівнянний з тим, що вони отримують за кордоном – люди почнуть повертатися”, – сказав прем’єр.

При цьому він зазначив, що вже є багато підприємств в Україні, які пропонують ринкову заробітну плату.

“Проблема дійсно є, і вона є складною для країни. Ви знаєте, вона дуже инерционна і не вчора створена, ви уявіть скільки хвиль у нас було трудової міграції? Згадайте – Італія, Іспанія, Польща. Дуже багато людей виїжджали шукати кращої долі, і, разом з тим, ті, хто був відповідальний за економіку країни, не звертали на це уваги – їдуть і нехай їдуть”, – сказав Гройсман.

“Наше завдання сьогодні – знайти рішення цієї проблеми. І я думаю, що відразу вирішити неможливо, але в середньостроковій перспективі це можливо. Головне, щоб економіка зростала”, – зазначив прем’єр.

Як повідомляв УНІАН, прем’єр-міністр Гройсман вважає можливим за кілька років зупинити трудову міграцію з України.

За словами Гройсмана, основним завданням уряду в боротьбі з трудовою міграцією є підвищення зарплат і якості робочих місць. За даними Держстату, середня заробітна плата в Україні в березні поточного року зросла порівняно з лютим на 5,9% – до 8382 гривні, що в 2,3 рази вище затвердженої на поточний рік мінімальної зарплати. У річному вираженні (березень-2018 до березня-2017) зростання склало 9,5%. З 1 січня 2018 року мінімальна заробітна плата в Україні збільшилася до 3723 гривень з 3200 гривень. Уряд має намір розглянути можливість підвищення мінімальної зарплати до 4200 гривень вже у другому кварталі поточного року у разі досягнення необхідного для цього економічного зростання.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

5 × 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh