Економіка

На громадський простір перетворять Гостиний двір на київському Подолі

Стартував масштабний проєкт відновлення Гостиного двору в Києві. Вперше в Україні історичне місце відреставрують з урахуванням потреб сучасних містян. Йдеться не тільки про ремонт будівлі, але і про нове життя всієї Контрактової площі.

Передає ШоТам.

До розробки концепції розвитку пам’ятки залучають експертів із різних сфер. Реставратори, архітектори, урбаністи, історики, культурні менеджери, громадськість, а також представники державної та міської влади зберуться на проєктному семінарі  «Гостиний двір: Фокус уваги – візія», щоб розробити покрокову Дорожню карту реставрації та розвитку Гостиного двору в Києві.

Насамперед дослідять стан будівлі Гостиного двору та простір навколо нього, ознайомляться з намірами міста щодо реконструкції площі та запропонують можливі функції будівлі на основі результатів громадського опитування та світових аналогів.

Мінкульт планує оприлюднити результати проєктного семінару для подальшого фахового та громадського обговорення.

Наразі для підготовки до семінару фахівці громадської організації «Урбанина» досліджують Контрактову площу, аналізують транспортні та людські потоки, типові маршрути тощо. Також проведуть опитування киян та мешканців Подолу щодо їх бачення долі Гостиного двору.

Також триває розробка проєкту протиаварійних робіт будівлі, оскільки тривалий час Гостиний двір знаходився в занедбаному стані. Він отримав значні ушкодження, інженерні системи зруйновані, а територія засмічена.

У результаті такого масштабного перетворення за участі держави й громадськості Гостиний двір отримає нове життя і стане зручним та сучасним простором для жителів та гостей столиці.

Гостинний двір

Гостиний двір у Києві — монументальний торговельний комплекс на Контрактовій площі на Подолі, частково зведений у 1809-1813 роках за проєктом Л.Руска. Перебудований у 1828-1833 роках за проєктом А. Меленського, та наприкінці ХІХ століття. Знесений та відбудований наново за первісним проєктом Л. Руска архітектором В.Шевченко у 1983-1990 роках. У 2013 розпочата масштабна реконструкція за проєктом А. Миргородського.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України