Політика

Нещодавно Конституційний суд Молдови тимчасово відсторонив від виконання своїх функцій президента Ігоря Додона

Відсторонення президента Молдови Ігоря Додона від займаної посади обіцяє серйозні зміни в політичному житті країни і порушує плани адептів “русского мира”.

Нещодавно Конституційний суд Молдови тимчасово відсторонив від виконання своїх функцій президента Ігоря Додона, за невиконання своїх конституційних обов’язків.

І хоча для багатьох це подія не несподіванкою, особисто для мене – цілком закономірне і очікуване.

Ще на початку вересня, я писав про “початок кінця” Додона, коли президент Молдови заборонив військовослужбовцям країни брати участь в міжнародних навчаннях Rapid Trident-2017. Тоді, недбайливому президенту парирував прем’єр-міністр Павло Філіп, який давши добро на поїздку молдавських військових в Україну, з одного боку проігнорувавши волю президента, а з іншого явно дала зрозуміти – дні Додона полічені.

Насправді ж протистояння прем’єр єра і президента це аж ніяк не ситуативне явище. Наприклад, одним із приводів для відсторонення нинішнього президента було небажання призначати Додоном того міністра оборони, якого йому пропонує глава кабміну. Так була усунена кандидатура Анатола Шалару, прихильників об’єднання з Румунією, а так само Євгена Стурзу, не відповідного мірками професіоналізму Додома, вимірюваного високодуховними аршинами.

По суті, Молдова, без малого рік як без міністра оборони, що в умовах наявності окупованій території – Придністров’я я, з розміщеними на ній підрозділами ЗС РФ просто неприпустимо. А того, президент Молдови поки ще легко відбувся, адже йому цілком можуть ставити в провину і зраду.

Як би там не було, а точка в недовгій кар’єр єрі Додона явно буде поставлено вже дуже скоро, хоча, я б це назвавши трьома крапками. Адже після такого провалу прямої форми обрання президента, її можуть знову скасувати. А тому, проросійський президент не стільки зробив своїми фінтами на користь Кремля, скільки на шкоду.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України