Голова КС Чехії: мені соромно за дискримінацію росіян

Голова Конституційного суду Чехії Павло Рихетский розкритикував власне відомство за рішення на користь остравського готелю Brioni, який відмовився селити росіян, які підтримують анексію Криму. На його думку, в цій ситуації очевидно мала місце дискримінація споживачів.

«Я відчуваю почуття глибокого сорому за рішення своїх колег. Цей вердикт зі всіх сторін порушує елементарні принципи правової держави. По-перше, у рамках торговельних відносин вимагати від клієнта письмове згоду або незгоду з його політикою країни – це принизливо. По-друге, дискримінація за громадянством неприпустима. Це принцип колективної провини, якому в цій сфері не місце», – заявив Рихетский в ефірі Чеського телебачення».

Він порівняв вимогу готелів з подіями 1968 року, коли громадян Чехословаччини змушували підписувати згоду з введенням радянських окупаційних військ.

Нагадаємо, навесні 2014 року власник готелю Томаш Крчмарж, що має українське походження, відмовив у розміщенні групі російських спортсменів з 49 осіб. Потім він вивісив на вході та на сайті готелю оголошення: «З 24 березня 2014 року ми не розміщуємо громадян Російської Федерації. Причина — анексія Криму. Ми приносимо вибачення всім достойним гостям з Росії».

Пізніше під тиском громадськості та ЗМІ, власник пом’якшив умови заселення, дозволивши зупинятися в номерах тим росіянам, які підпишуть папір, засуджує агресивну політику Кремля. Через півроку Чеська торгова інспекція оштрафувала готель на 50 тис. крон з формулюванням «за протизаконну дискримінацію споживачів за національною ознакою».

Підприємець звернувся в Обласний суд Острави. Тієї вважав штраф занадто високим і знизив його до 5 тис. крон. Однак Крчмаржа такий результат не влаштував, і він вирішив боротися далі, до повного виправдання. У підсумку вищий Конституційний суд, ставши на бік готельєра і скасував штраф.

На думку Ріхетського, щоб склався прецедент не ставши основою для подальшої дискримінації споживачів за громадянством, Конституційний суд повинен розглянути схожий випадок і винести інше рішення. Таке може статися, якщо Торгова інспекція оштрафує за подібні дії іншого підприємця і тієї вирішить судитися.

Інший шлях – звернути в Європейську судову палату. Це повинен зробити Вищий суд Чехії, якому було повернуто справу Крчмаржа.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

16 − three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh