Аналіз ДНК, витягнутий з останків крихітного людиноподібної істоти показавши, воно всього на дев’ять ять відсотків відрізняється від людського. Відкриття може доводити помилковість теорії Дарвіна про походження видів.
Гноми, що живуть у глибині Землі, лісові ельфи, одноокі велетні і кентаври з трьохголовимим драконами вважаються частиною фольклору. Але експертів всього світу цікавить одне питання: чому на всіх континентах казкові персонажі однакові, якщо людей, які їх придумали, розділяють океани. Можливо, в основі будь-якого народної оповіді лежить реальна історія, вважають дослідники.
У стародавні часи, коли людство ще тільки ще з’єднання явилося на Землі могли існувати і русалки, лісовики, і сатири, і інші істоти, які і були першими справжніми жителями планети. Ця версія більше не дослідникам здається фантастичною. Мумія пятнадцятисантиметрового гуманоїда з Атаками може перевернути уявлення вчених про походження людей.
Історії про підземних мешканців є в кожній культурі. Відомо про них не так багато, але, як випливає з давніх переказів, у гірських масивах мешкають маленькі, але дуже недружні істоти, головна цінність яких – дорогоцінні метали і камені. Смороду у всьому схожі на людей: вміють працювати фізично, мають уявлення про матеріальні цінності, проявляють агресію, якщо думали, що їх благополуччя щось загрожує, і схильні до створення сімей, кланів та інших суспільних структур. Але на першому місці в них стоїть матеріальне благополуччя. Свої багатства вони цінують дорожче життя і ховають їх від сторонніх, закопуючи в схованках. Люди роблять також.
Не дивно, що більшість дослідників з легкість визнало в крихітній мумії прабатька людей після того, як вчені опублікували дані про будову ДНК знайдених решток. Ймовірно, гноми – предки людей. Ми більші, тому що живемо на поверхні Землі, а не в глибоких норах, і наш розвиток, швидше за все вище, ніж у прабатьків, але так і повинно бути. Наші нащадки теж досконаліше нас і це нікого не дивує.
Мумія з Атаками може належати першим жителям Землі. З цією теорією готові погодитися навіть палеонтологи. Вони поки до кінця не вивчили причини, що змусили нащадків гномів вийти їх безпечного підземелля на поверхню, але серед робочих версій розглядається дефіцит ресурсів, виродження гномів як виду за несприятливих умов і всесвітній потоп, який міг залити всі підземні міста. Всі три припущення мають рівні права на існування поки не будуть представлені нові аргументи.