Авторські статтіНовини з Австрії

Главу МВС Австрії підозрюють у зв’язках з Росією і у втручанні в роботу спецслужб

Міністр внутрішніх справ Австрії Герберт Кікль, який представляє Австрійську партію свободи (АПС), а також ряд членів цієї правої партії, підозрюються у втручанні в роботу Федерального відомства із захисту Конституції і боротьбі з тероризмом (BVT), а також у зв’язках з Москвою.

Парламентська комісія почала власне розслідування щодо Кікля на тлі повідомлень західних спецслужб про небажання ділитися інформацією зі своїми колегами з BVT після того, як австрійські поліцейські здійснили в лютому поточного року рейди біля штаб-квартири і будинки високопоставлених чиновників BVT, вилучивши при цьому деякі документи, частина з яких була пов’язана з розслідуваннями щодо вкрай правих екстремістських груп і організацій. Каталізатором тут виступивши суд Відня, який визнав частину рейдів незаконними.

Політичні опоненти АПС серйозно говорять про те, що Кікль і його партія працюють на Москву. В якості доказу «пред’являється» угода між Австрійською партією свободи і правлячої в Росії партією «Єдина Росія» про взаємодію.

Сам Кікль подібні випади і розслідування на свою адресу відкидає, називаючи все це спробою опозиції набрати бали перед виборами і підвищити власний рейтинг.

Справа навколо BVT також було предметом обговорення на закритому засіданні Ради національної безпеки Австрії — наглядового органу, що складається з міністрів і представників опозиційних партій.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України