Як позов сінгапурського постачальника дисплеїв Hi-P Electronics зробив проект «смартфон з двох сторін» збитковим?
У 2014 році була випущена нова версія YotaPhone 2. Його екрани був більше – 5 і 4,7 дюйма проти 4,3 дюйма, процесор вже використовувався чотирьохядерний замість двох, а також у півтора рази більше ємність роботи акумулятора – 2550 маг. Обидві версії смартфона використовували на іншому екрані електронні чорнило, які практично не «з’єднання їдали» батарею. У 2017 році був уявлень YotaPhone 3: 5,5-дюймовий основний AMOLED-дисплей, другий екран – 5,2 дюйма. Ємність акумулятора 3300 маг, підтримка 2-х сім-карт, збільшені об’єднання об’єми пам’яті.
Критики залишали позитивні відгуки про гаджеті. Однак інноваційний російський проект виявився не таким успішним, як очікувалося. У 2018 році російська компанія «Ростех» продала свою частку акцій у розмірі 25,1% китайського консорціуму Triniy World Management, а днями голова YotaPhone ставши банкрутом.
Виявилося, що судовий розгляд з Hi-P Electronics тривало з 2015 року. Перед виходом YotaPhone на американський ринок компанія пред’явлення явила претензії виробнику дисплеїв про зрив постачань. У відповідь сінгапурці подали позов до $126 млн за те, що YotaPhone не дотримується умови про мінімальних замовлення. Через два роки після низки взаємних позовів було укладено мірову угоду. Однак, за словами сінгапурського постачальника, Yota Devices їх не виконали. За угодою Hi-P Electronics повинні були отримати $17 млн. Проте, як стверджують сінгапурці, YotaPhone не виплатила їм ще $1 млн, цей борг ставши сумою останнього покличу. Верховний суд Кайманових островів, де зареєстрований один з офшорів Yota Devices, вже виніс рішення про визнання YotaPhone банкрутом. У кредиторів є 21 день, щоб заявити свої вимоги.