5 фактів про Собор Паризької Богоматері

Католики з усього світу ввечері понеділка із жахом спостерігали як палає дах собору Нотр-Дам-де-Парі. Пожежа розпочалась невдовзі після того, як храм зачинили для відвідувачів, усіх вдалось безпечно евакуювати.

Ми пропонуємо до Вашої уваги 5 фактів, які Ви могли не знати про один із найвизначніших храмів історії християнства:

1. Спорудження храму тривало 182 роки

Рим не збудували за один день, і так само спорудження величного храму було клопіткою працею. Побудова катедри розпочалась у 1160 році і тривала майже два століття. Більшість роботи було завершено до 1260 року, однак остаточне завершення будови відбулось у 1345 році.

2. У храмі зберігають багато реліквій

Однією із найбільш відомих реліквій, що зберігаються в Нотр-Дамі, є Терновий вінок, який, за традиційним віруванням, одягнули на голову Ісуса Христа після бичування в Страсну П’ятницю. У Нотр-Дамі також зберігається частинка хреста, на якому був розіп’ятий Христос, та один із цвяхів, яким Його прибили до хреста. Крім того, в храмі зберігаються мощі багатьох французьких святих. (За попередньою інформацією, усі реліквії вдалось врятувати).

3. Власником храму не є Архидієцезія Парижу

Відповідно до законів Франції про секуляризацію, власником усіх храмів, побудованих до 1905 року, є уряд Франції. Це ж стосується собору Нотр-Дам. Уряд дозволяє Архидієцезії Парижу безкоштовно користуватись спорудою, і так триватиме завжди. Архидієцезія Парижу є відповідальною за утримання храму, а також за оплату праці її працівників.

4. Нотр-Дам – найбільш відвідуване місце в Європі

Щороку катедру Нотр-Дам відвідує 12-13 мільйонів відвідувачів, що є найбільшим показником у всій Європі.

5. Храм пережив руйнацію раніше

Хоча руйнація, що відбулася в наслідок пожежі в понеділок 15 квітня 2019 р., є найбільшою в історії храму, однак вона – не перша. Під час ІІ Світової війни майже усі вікна храму були побиті під час бомбардування Парижу, а впродовж 16-го століття гугеноти знищили ікони та статуї храму.

Під час Французької революції Нотр-Дам був розграбований та присвячений «Богині розуму». На той час споруду використовували для зберігання вина. Церква повернула собі храм у 1801 році.

Переклад: «Католицький оглядач» за матеріалами Catholic Herald

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

eighteen − five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh