Духовне

Глава УГКЦ в університеті м. Перуджія (Італія) закликав «переосмислити Європу»

19 травня Блаженніший Святослав, Глава і Отець УГКЦ, взяв участь в міжнародній філософській конференції «Європа між утопією та занепадом», що відбулась в національному університеті м. Перуджія (Італія).

Звертаючись до присутніх науковців міжнародної академічної спільноти та студентів університету, Глава УГКЦ закликав «переосмислити концепцію самого поняття Європа та розширити його горизонти». Він вважає, що «західна наукова концепція Європи дуже часто не враховує Східної Європи, до якої належить також і Росія. Потрібно усвідомити, що всі процеси, які відбуваються в Західній Європі, рано чи пізно торкаються її Східної частини і навпаки». Як приклад він навів сучасні події в Україні.

Предстоятель УГКЦ також розповів про створення нової соціальної моделі, яку на Заході Папа Іван Павло II називав «культурою смерті», Папа Венедикт XVI говорить про споживацьке суспільство, а Папа Франциск вважає її як «культурою відкинення». Натомість  в Східній Європі народжується ще інша модель, автором якої є Владислав Сурков. «Ця модель, ? вважає Блаженніший Святослав, ? інструменталізує будь-які моральні цінності і почуття. ЇЇ гаслом є: або ти використовуєш інших, або інші використовують тебе».

Про ідентичність Європи та її сучасні проблеми в історичному контексті говорив відомий французький філософ Ремі Браг.

У конференції взяв участь кардинал Гвалтьєро Бассетті, Архиєпископ Перуджі. На конференції також  була присутня п. Тетяна Іжевська, Посол України при Апостольській Столиці.

Додамо, що участь Глави УГКЦ в конференції відбулась в рамках його офіційного візиту в архиєпархію Перуджі, який відбувався 17-19 травня на запрошення кардинала Бассетті.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України