Глава УГКЦ: «Святкувати Різдво — означає сказати рішуче “ні” для того, хто хоче наслідувати Ірода в наш час»

Святкування Різдва спонукає нас відкрити гідність та честь людини, й, очевидно, відмовитися від прояву агресії, насильства й приниження щодо інших. Адже Син Божий прийшов у цей світ, щоб дарувати мир та єдність.

На цьому наголосив у своєму слові до вірних Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у понеділок, 7 січня, під час Архиєрейської Божественної Літургії у Патріаршому соборі на свято Різдва Христового.

“Різдвяний привіт возвіщає усім нам велику радість, велике свято, велику надію. Адже Різдво возвіщає народження в людському тілі, прихід на землю нашого Бога і Спасителя, народження в бідному вертепі у Вифлеємі Ісуса Христа!” — такими словами звернувся на початку своєї проповіді до мирян Предстоятель УГКЦ та детально поділився історією та глибиною свята Різдва.

“Спитаймо себе: а чого я шукаю у Різдві? Що мене веде? Який пошук я хочу сповнити, знайшовши народженого між нами Месію? Кожен має дати свою особисту відповідь. Ми так шукаємо за миром, за справжньою радістю, яка б не переминала, а також за істинною любов’ю, яка дає життя і надію. Будьте певні, ми можемо це все знайти в особі новонародженого Спасителя!” — запевнив Глава Церкви.

А згодом додав: “Ми можемо сказати, що святкувати Різдво — означає сказати рішуче “ні” для того, хто хоче наслідувати Ірода в наш час. Святкувати Різдво — означає сказати “ні” насильству, приниженню однією людиною іншою. Саме тому Всевишній відкриває гідність і велич людини, в яку Він воплотився, як у свою ікону, у свій храм, у свою улюблену дитину. Тож зараз скажімо рішуче “ні” насильству у наших родинах: чоловіки щодо жінок, батьки щодо дітей; а також тим, хто думає, що насилля, війна й агресія може у світі що-небудь вирішити!”

За його словами, постать Ірода свідчить нам про те, що той, хто вживає насилля, насправді є слабодухим боягузом, бо він боїться навіть найслабшого: навіть маленької дитини, яку сприймає  як певну загрозу для себе.

“Приймімо нашого Спасителя як князя миру, того, хто справді може стати джерелом миру, добробуту та гармонії в наших родинах і суспільстві, між нашими Церквами, а також між усіма людьми на нашій земній кулі. Адже для того Він приходить, щоб відновити єдність між Богом та людьми, і перемогти війну й ворожнечу, ненависть, тобто все те, що руйнує Божий образ в людині — образ гармонії райського щастя, якого всі ми свідомо чи підсвідомо шукаємо у нашій життєвій мандрівці”, — підкреслив духовний лідер греко-католиків.

Наприкінці Літургій Блаженніший Святослав разом з Апостольським нунцієм в Україні Архієпископом Клаудіо Ґуджеротті привітали усіх вірян, українців (в Україні та поза її межами) зі святом Різдва Христового та побажали щастя й миру, й, звісно, завершили богослужіння колядкою “Нова радість стала”.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

1 × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh