Глава УГКЦ представив представнику Німеччини позицію УГКЦ щодо об’єднавчих процесів українського православ’я

2 листопада 2018 року Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав зустрівся з керівником відділу культури Посольства Німеччини в Україні паном Себастіаном Ґроміґом. Під час зустрічі, яка відбулася на прохання німецької сторони, йшлося про сьогоднішню релігійну ситуації в Україні. Пан Ґроміґ цікавився думкою та позицією УГКЦ щодо об’єднавчих процесів у середовищі українського православ’я.

«Найперше, – сказав Блаженніший Святослав, – ми позитивно оцінюємо всі спроби досягнути внутрішньої єдності українського православ’я і подолати існуючі поділи. А також урегулювати канонічний статус усіх православних юрисдикцій в Україні. Ми це оцінюємо, насамперед, з точки зору пастирського погляду і турботи про добро і спасіння людських душ».

Водночас, ми вважаємо, додав Предстоятель, що ці процеси є внутрішньою справою самої православної сторони. «Ми в них не втручаємося, не беремо в них участі і загалом стараємося не коментувати, оскільки це є за межами нашої компетенції. Хоча нам не байдуже, що діється з нашими православними братами. Відповідно до нашої екуменічної концепції, хочемо будувати щирі, відкриті відносини з усіма Церквами і релігійними організаціями України», – наголосив Блаженніший Святослав.

Глава Церкви також підкреслив, що УГКЦ намагається бути тою Церквою, яка стоїть на сторожі справжньої релігійної свободи в Україні. «Ми цілковито виступаємо проти того, аби держава ставилася привілейовано до однієї окремо взятої Церкви чи релігійної організації. Тому що всі Церкви, незалежно від їх розміру, є рівними перед законом», – відзначив Предстоятель.

Блаженніший Святослав під час зустрічі висловив переконання, що справжня демократія і рівень релігійної свободи проявляється не в тому, наскільки держава підтримує найбільшу і найсильнішу конфесію, а наскільки є забезпечені права релігійних меншин.

На завершення представник Посольства Німеччини запевнив, що німецька сторона дуже пильно слідкує за процесом об’єднання православних в Україні і виступає за те, аби релігійні права всіх громадян були дотримані. Відповідно, виступатиме за те, аби права і свободи УГКЦ з боку Української держави були належним чином забезпечені.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

twelve − five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh