Авторські статтіТехно

Гігантська аномалія вразила іоносферу Землі

Величезний отвір викликане раптовим потеплінням стратосфери над полярними і приполярними областями взимку.

Гігантська аномалія вразила іоносферу Землі, повідомили співробітники Массачусетського технологічного інституту. Велика діра розтягнулася півкулею від 55 градусів S до 45 градусів N. Дана аномалія стала результатом раптового потепління стратосфери, яке викликане атмосферними гравітаційними хвилями в тропосфері, що призводять до стрімкого підвищення температури стратосфери в полярних і приполярних областях Землі в холодний період року. Це призводить до руйнування циркуляції теплих і холодних повітряних мас – циркумполярної вихору.

Відкриття вчених з США внесло значний вклад у вивчення та прогнозування космічної погоди, що дозволить чітко прогнозувати час і тривалість магнітних бур і поширення радіохвиль.

Раніше вчені передбачили, що Земля неминуче перетвориться в «смертоносну теплицю» навіть за умови припинення викидів парникових газів в атмосферу. Середня температура на планеті може зрости на 4-5 градусів, а перші міста і острови почнуть потопати вже за 80 років. Це підтверджує той факт, що поточне літо визнано найспекотнішим за минулі 123 роки спостережень. Аномально висока та суха погода охопила багато країн ЄС, а деякі штати США охоплені численними руйнівними пожежами.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України