Гігантська аномалія вразила іоносферу Землі

Величезний отвір викликане раптовим потеплінням стратосфери над полярними і приполярними областями взимку.

Гігантська аномалія вразила іоносферу Землі, повідомили співробітники Массачусетського технологічного інституту. Велика діра розтягнулася півкулею від 55 градусів S до 45 градусів N. Дана аномалія стала результатом раптового потепління стратосфери, яке викликане атмосферними гравітаційними хвилями в тропосфері, що призводять до стрімкого підвищення температури стратосфери в полярних і приполярних областях Землі в холодний період року. Це призводить до руйнування циркуляції теплих і холодних повітряних мас – циркумполярної вихору.

Відкриття вчених з США внесло значний вклад у вивчення та прогнозування космічної погоди, що дозволить чітко прогнозувати час і тривалість магнітних бур і поширення радіохвиль.

Раніше вчені передбачили, що Земля неминуче перетвориться в «смертоносну теплицю» навіть за умови припинення викидів парникових газів в атмосферу. Середня температура на планеті може зрости на 4-5 градусів, а перші міста і острови почнуть потопати вже за 80 років. Це підтверджує той факт, що поточне літо визнано найспекотнішим за минулі 123 роки спостережень. Аномально висока та суха погода охопила багато країн ЄС, а деякі штати США охоплені численними руйнівними пожежами.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

4 − three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh