Генетики створили штучні клітини крові

Група вчених з Австралії при Дитячому дослідному інституті Мердока успішно виростила в рамках лабораторії клітини крові. Вихідним матеріалом послужили стовбурові клітини.

Це справжній науковий прорив, який обнадіяв вчених що до штучних трансплантантів крові. Вчені протестували застосування унікальної технології з використанням стовбурових клітин. В результаті був отриманий тип клітин крові, який можна зустріти у ембріонів.

Для вирощування даних клітин знадобилося 3 тижня. Стільки ж, за словами вчених, витрачається на процес ембріонального розвитку. А ще секрет успішної роботи криється у генному аналізі.

Вчені з’ясували, що існує суттєва різниця у генетичному плані між клітинною кров’ю отриманою в лабораторії, і такою ж, але – з крові пуповини. Саме ця різниця і дозволила вченим зрозуміти, як викликати ріст клітин в потрібному напрямку.

Кінцевою метою роботи, за словами фахівців, для них стане створення особливих клітин крові, придатних для трансплантації пацієнтам з лейкемічним захворюванням, а також клітин, в яких би були відсутні збіги по трансплантанту кісткового мозку. Технологію можна ефективно застосовувати з метою одержання різних типів клітин  тромбоцитів, еритроцитів і клітин імунної системи.

 

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

2 + 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh