Група вчених з Австралії при Дитячому дослідному інституті Мердока успішно виростила в рамках лабораторії клітини крові. Вихідним матеріалом послужили стовбурові клітини.
Це справжній науковий прорив, який обнадіяв вчених що до штучних трансплантантів крові. Вчені протестували застосування унікальної технології з використанням стовбурових клітин. В результаті був отриманий тип клітин крові, який можна зустріти у ембріонів.
Для вирощування даних клітин знадобилося 3 тижня. Стільки ж, за словами вчених, витрачається на процес ембріонального розвитку. А ще секрет успішної роботи криється у генному аналізі.
Вчені з’ясували, що існує суттєва різниця у генетичному плані між клітинною кров’ю отриманою в лабораторії, і такою ж, але – з крові пуповини. Саме ця різниця і дозволила вченим зрозуміти, як викликати ріст клітин в потрібному напрямку.
Кінцевою метою роботи, за словами фахівців, для них стане створення особливих клітин крові, придатних для трансплантації пацієнтам з лейкемічним захворюванням, а також клітин, в яких би були відсутні збіги по трансплантанту кісткового мозку. Технологію можна ефективно застосовувати з метою одержання різних типів клітин тромбоцитів, еритроцитів і клітин імунної системи.