Авторські статтіНовини

Галактики можуть перестати виробляти зірки

У Сполучених Штатах астрофізики назвали причини, за яких зірки перестають утворюватися. Результати своєї роботи вчені опублікували в The Astrophysical Journal.

За допомогою потужного телескопа VISTA, призначення якого – це глибокий моніторинг далекого космосу, вчені проаналізували вибірку з 70 тисяч галактик і в результаті вивели дві групи чинників, із-за яких зірки перестають утворюватися. Перша група – зовнішні, друга – внутрішні.

До першої групи відноситься лобовий опір, який виникає при русі до скупчення галактик інших галактик з подальшою втратою газу, також сюди відносяться руйнування структури внаслідок зіткнення галактик і густин. І останній зовнішній фактор – дефіцит матеріалу для виготовлення світил, іншими словами, дефіцит холодного газу.

До внутрішніх факторів відноситься наступне: наявність чорних дір, вітру і так далі на тілі галактики, а також виштовхування газу з галактики, наприклад, молодими зірками.

Відомий астроном Бехнам Дарвіш повідомляє, що внутрішні фактори відповідали, швидше, ранньому всесвіту, а зовнішні актуальні останні 8 мільярдів років. І, як наслідок, припинення зореутворення факторами першої групи відбувається все більш активніше і продуктивніше, коли скупчення мають великий розмір, внутрішнє ж ефективніше в щільних галактиках. Але все ж дві групи взаємодіють між собою.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.