Галактики можуть перестати виробляти зірки

У Сполучених Штатах астрофізики назвали причини, за яких зірки перестають утворюватися. Результати своєї роботи вчені опублікували в The Astrophysical Journal.

За допомогою потужного телескопа VISTA, призначення якого – це глибокий моніторинг далекого космосу, вчені проаналізували вибірку з 70 тисяч галактик і в результаті вивели дві групи чинників, із-за яких зірки перестають утворюватися. Перша група – зовнішні, друга – внутрішні.

До першої групи відноситься лобовий опір, який виникає при русі до скупчення галактик інших галактик з подальшою втратою газу, також сюди відносяться руйнування структури внаслідок зіткнення галактик і густин. І останній зовнішній фактор – дефіцит матеріалу для виготовлення світил, іншими словами, дефіцит холодного газу.

До внутрішніх факторів відноситься наступне: наявність чорних дір, вітру і так далі на тілі галактики, а також виштовхування газу з галактики, наприклад, молодими зірками.

Відомий астроном Бехнам Дарвіш повідомляє, що внутрішні фактори відповідали, швидше, ранньому всесвіту, а зовнішні актуальні останні 8 мільярдів років. І, як наслідок, припинення зореутворення факторами першої групи відбувається все більш активніше і продуктивніше, коли скупчення мають великий розмір, внутрішнє ж ефективніше в щільних галактиках. Але все ж дві групи взаємодіють між собою.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

nineteen + five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh