Ініціатива президента Емманюеля Макрона про введення французьких військ в Україну, хоч була неоднозначно сприйнята, нині всерйоз розглядається політиками не лише в Парижі.
Загалом Макрону вдалося розбурхати всю Європу, та так, що ось уже більше місяця на Заході не дійшли консенсусу з цього питання.
Видання Le figaro озвучило п’ять можливих сценаріїв відправлення військ НАТО до України.
Сценарій 1: Франція створює заводи в Україні
У рамках цього плану Париж може побудувати заводи з виробництва зброї та обслуговування озброєння. Але цей сценарій має певні проблеми.
Однією з них можуть стати надто великі рахунки від страхових компаній, тому це малоймовірно.
Сценарій 2: військові займуться розмінуванням та навчанням
У цьому випадку Франція візьметься за тренування бійців ЗСУ безпосередньо в Україну, а також допоможе очистити українську територію від вибухонебезпечних предметів. На даний момент французька армія бере участь у підготовці українських військових у Франції та Польщі.
Сценарій 3: захист Одеси
Франція може активну участь у захисті українського портового міста. Справа в тому, що Макрон побоюється, що росіяни захоплять чорноморський порт, а це створить загрозу для Франції. Також він побоюється, що війна перекинеться на Молдову.
Сценарій 4: французька армія створює зону захисту
Тут ідеться про створення французькими військами буферних зон, щоб допомогти українцям.
Викладач паризького університету Sciences Po Ніколя Тензер вважає, що такі зони можуть бути створені на звільнених територіях – на білоруському кордоні, у Херсоні чи Харкові.
“Таким чином, можна було б дати сигнал росіянам утриматися від подальшого просування. Крім того, вони могли б також захистити цивільні райони, які регулярно стають мішенню російської армії”, – зазначив Тензер.
Сценарій 5: протистояння в окопа
Цей план передбачає пряму участь французьких військ у боях на українському фронті. Але цей сценарій найменш реалістичний, тому що “рівнозначний оголошення Росії війни”.
Нагадаємо, Макрон назвав виваженими всі свої слова, що стосуються українсько-російської війни та можливості французьких солдатів вирушити на фронт.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц рішуче заявив, що Європа не перестане підтримувати Україну, а заморожені російські активи ЄС направить фінансову допомогу Києву.
У той же час головнокомандувач сухопутних військ Франції П’єр Шиль заявив, що Париж має можливість задіяти 20 000 осіб протягом тридцяти днів, а також може взяти під командування до 60 000 осіб, як французів, так і їхніх союзників.