ЄС|NATO

Bloomberg: Низка країн Заходу вже негласно розмістила певний контингент в Україні

Чиновники, знайомі з дискусіями в НАТО щодо України, які розмовляли з Bloomberg на умовах анонімності, сказали, що нещодавні коментарі Макрона були не дуже розумними з точки зору оперативної безпеки, оскільки, як зазначає агентство, кілька країн уже негласно розмістили певний контингент в Україні.

Джерело: Голос українською з посиланням на Bloomberg

При цьому слова Макрона про можливість відправлення французьких військ розлютили Вашингтон, оскільки там побоюються, що такий крок може призвести до зіткнення з Росією. За словами співрозмовника агентства, натяки Макрона були зроблені для того, щоб змусити російського правителя Володимира Путіна обмірковувати варіанти, але поки що ефект міг бути протилежним.

Водночас Bloomberg зазначає, що критики французького президента кажуть, що він більше говорить, ніж діє. У цьому контексті агентство наводить приклад чеської ініціативи щодо закупівлі боєприпасів для України у країнах за межами ЄС. Минулого місяця Макрон заявив, що підтримує чеську ініціативу, проте Франція досі не оголосила про свій фінансовий внесок у неї.

Незважаючи на суперечки навколо висловлювань про можливе відправлення західних військ на Україну, Макрон відмовився відступити, наполягаючи на тому, що його заяви були добре продумані, але також підкресливши, що Франція не слідуватиме «логіці ескалації» у відносинах із Москвою.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України